Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biblioteka lcd - jak napisać plik definicyjny[ .inc] ?

nariox 07 Lip 2015 19:00 633 6
  • #1 07 Lip 2015 19:00
    nariox
    Poziom 11  

Witam!
    korzystam z książki Andrzeja Pawluczuka "Sztuka programowania mikrokontrolerów"
    Niestety książkę mam pożyczoną z biblioteki, bez płyty lcd na której znajdują się m.in biblioteki do obsługi lcd

ponieważ kod biblioteki jest zamieszczony w książce( a chciałbym się nauczyć obsługi wyświetlacza korzystając wpierw z tej książki), więc mógłbym go przepisać i zrobić biblioteke, niestety nie wiem jak to zrobić i jakiego programu użyć.
    Pracuję w Atmel Studio.

Pozdrawiam

0 6
  • #3 07 Lip 2015 19:51
    nariox
    Poziom 11  

Assembler wydaje mi sie prosty,operowanie odpowiednimi rejestrami na mojej atmedze 32 nie sprawiło mi do tej pory sporych trudności udało mi się przejść kurs assemblera na forbocie. Do tej pory nie napisałem żadnego poważnego projektu. Chcę się nauczyć obsługi wyświetlacza w assemblerze,skoru już go ruszyłem, jeżeli nie będzie mi odpowiadać,przesiądę się na coś innego.

Obecnie stoję przed problemem jaki opisałem: posiadam treść biblioteki[na papierze], ale nie wiem jak ją stworzyć/zapisać żeby działała na mojej atmedze;)

0
  • #4 07 Lip 2015 20:04
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

OK, assembler warto znać, ale do jak to określiłeś "poważnych projektów" wykorzystuj C.

nariox napisał:
    Obecnie stoję przed problemem jaki opisałem: posiadam treść biblioteki[na papierze], ale nie wiem jak ją stworzyć/zapisać żeby działała na mojej atmedze;)

Podałem Ci link do pliku z kodami do książki - wolisz przepisywać?

Plik tworzysz w Atmel Studio lub importujesz do folderu projektu z pliku, który wskazałem i załączasz go w drzewie projektu Atmel Studio. Następnie linkujesz w pliku głównym za pomocą:

Kod: avrasm
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 07 Lip 2015 20:09
    excray
    Poziom 39  

Asembler jest bardzo fajnym językiem, daje pełną kontrolę nad uC ale pisanie w nim dużych programów jest ciężkie a ponadto rozgryzienie takiego programu po dłuższym czasie to poważne wyzwanie. Pisanie programów w C eliminuje te niedogodności a co ważne umiejętne operowanie rozkazami powoduje że wygenerowany przez kompilator kod nieznacznie odbiega od tego co byśmy sami napisali w asemblerze.

0
  • #6 07 Lip 2015 21:41
    nariox
    Poziom 11  

dondu-przepraszam bardzo...nie zauważyłem linku do 1 pliku,dzięki wielkie za pomoc;) teraz trochę się pobawie;))

pomyślę nad tym c;) jak na razie jeżeli bede miał problemy z ogarnięciem wyświetlacza, to spróbuje biblioteki w C.

0