Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw PA Dj-Tech - wasze opinie i wskazówki

sebus92 07 Lip 2015 22:06 762 5
  • #1 07 Lip 2015 22:06
    sebus92
    Poziom 2  

Witam

Szperam, szperam już bardzo długo za dobrym zestawem PA na imprezy klubowe i plenery również. Przeglądnąłem tego na prawdę sporo, poczytałem o różnych sprzętach najróżniejsze opinie. Rozważałem zakup Reloop Active PA set 1600, albo też JBL'e i tak dalej i tak dalej. Początkowo chciałem wejść w posiadanie zestawu: 2 kolumny aktywne, dwa subwoofery. Ale dzisiaj natknąłem się na coś co strasznie mnie zaciekawiło, a nie jestem w stanie doszperać się żadnej opinii innych osób. Mianowicie:

http://www.electronic-star.pl/DJ-Tech-kolumny...zestaw-6-cz-ci-4x-subwoofer-2x-mono_i1719.htm

No właśnie. Wszystko brzmi pięknie. "odpowiednie dla imprez do 1500 osób", "odpowiednie do zastosowań wewnątrz i na otwartym powietrzu" no i przede wszystkim "głośniki posiadają wbudowany moduł wzmacniacza dźwięku, dlatego nie jest potrzebny wzmacniacz, wystarczy tylko podłączyć źródło dźwięku lub mikser i cieszyć się brzmieniem"
    co dla mnie jako leniucha i laika elektronicznego byłoby świetnym rozwiązaniem.

Proszę was elektrodowicze o waszą opinie. Wtrąćcie swoje 5 groszy, nawet te cyniczne, byleby szczere. :D
    Czy faktycznie ten zestaw może pociągnąć imprezę na chociażby 400 osób?
    Jakiej można spodziewać się jakości brzmienia? Chociaż co do opinii na temat "jakości brzmienia" jestem sceptyczny gdyż bywałem na imprezach z najrozmaitszym nagłośnieniem, nie zawsze dobrej klasy, nawet przeciętnych a ludzie i tak się bawili, sami pewnie wiecie jak to jest. ;-)

Pozdrawiam[/b]

0 5
  • #2 07 Lip 2015 23:37
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

sebus92 napisał:
    Czy faktycznie ten zestaw może pociągnąć imprezę na chociażby 400 osób?
    Powinien. Raczej nie plenerowe (na 400 osób), ale w pomieszczeniu...? Co prawda daje to 600W na stronę (o ile wierzyć w dane), ale dwa suby plus nadstawka... powinno dać radę.
    Nie słyszałem, nie wiem więc jak jest w realu (czasem można się zdziwić czytając najpierw, a potem słuchając) - najlepszą metodą byłoby jednak samodzielnie sprawdzić (posłuchać) JAK to gra. Może się okazać, że nie odpowiada Twoim wymaganiom co do jakości, czy kształtu charakterystyki (liniowości).

0
  • #3 08 Lip 2015 01:22
    DjMapet
    Poziom 43  

600W, to moc kolumn na stronę. :D Moc wzmacniaczy, to..... 330W na stronę. :cry:
    No i te 100 dB z jednego basu :?: :?: :?: :|
    Takiej skuteczności, można się spodziewać jedynie, po głośnikach z najwyższej półki a nie sądzę, by takie tam zastosowano.
    Jak dla mnie, to ten zestaw to jakieś nieporozumienie :!:
    Stare Elestry, zasilone jeszcze starszym Elmuzem, zabiją to to mocą i brzmieniem.

Pozdrawiam.

0
  • #4 08 Lip 2015 08:25
    irc205
    Poziom 24  

Imprezy na 1500 osób chyba im się za dużo jedno zero wcisło. Określ jaki masz budżet na sprzęt i konkretnie jakie grasz imprezy.

0
  • #5 08 Lip 2015 13:48
    sebap
    Poziom 40  

Kolego, większość nagłośnienia (jeśli nie całe) z tej strony nadaje się do tego tematu.

0
  • #6 09 Lip 2015 06:47
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

A ja głupi kupiłem DJ2000 za 11k pln i około 200 twarzy tym obskocze...I to jeszcze pasywny i PLX4000 było trzeba dokupić plus procesor...

Stary padametry tego co wkleiłeś naciągane jak stare gacie-123db max z suba heh tyle to chińskie kolumny aktywne na 10" mają(również na papierze). 150kg i poziom spl jak z 60w Eltronów.

ZAPOMNIJ O TYM ZESTAWIE chyba, że chcesz wyrzucić pieniądze w błoto ale...wtedh lepiej zaproś nas do siebie, załatw legowisko, strawę i alko - więcej pożytku będzie a 5-6ma zapitymi twarzami spokojnie przekrzyczymy zestaw z linku...

0