Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice wingo 3524 otwieranie awaryjne

07 Lip 2015 22:33 1869 7
 • Poziom 13  
  Witam.
  Zamontowałem już kilka napędów wingo. Z krótkimi 2024 nie było problemu. Natomiast 3524 zamontowałem dwa i w obydwu przypadkach jest problem z otwieraniem awaryjnym-ręcznym tzn. ciężko jest ruszyć skrzydła ręcznie, siłowniki stawiają opór. Czy mieliście podobne przypadki?
 • Poziom 12  
  Nigdy tak nie miałem. Powodem tego są źle obliczone wymiary montażowe.
 • Poziom 13  
  Czyli ręcznie skrzydłami możesz swobodnie przesuwać? A powiedz mi czy dajesz radę ruszyć ślimak jak jeszcze siłowniki nie są zamontowane?
 • Poziom 13  
  Ponawiam pytanie. Czy ktoś może się podzielić uwagami odnośnie montażu wingo 3524?
  Muszę coś zaproponować klientowi. Słupki klinkierowe więc myślałem o faac 414 long lub wingo 3524. Estetyka i wbudowane ograniczniki przemawiają za nicem. Wingo jak już wspomiałem montowałem lecz w dla firmy w której pracuję i wedle wskazań szefostwa czyli: ograniczniki tylko na otwieraniu, na zamykaniu siłownik dojeżdża do końca i zatrzymuje się na obudowie... Jest to dla mnie porażka. Nie chcę takiej lipy robić swojemu klientowi. Dokupiłbym komplet ograniczników na zamykanie.
  Martwi mnie jednak fakt jak przymierzyć siłowniki przed spawaniem skoro nie da się ruszyć śruby. Czy też mieliście z tym problem?
 • Poziom 39  
  Pisałem o tym nie raz , nowe wingo jest prawie nie do ruszenia po odblokowaniu. Trzeba umocować blachę na słupku, a uchwyt na skrzydle uchwyt zamocować prowizorycznie ściskami .
 • Poziom 13  
  Przepraszam nie doczytałem widocznie, ale zapamiętam. A czy miał Pan taki przypadek przy 3524 że skrzydła stawiały opór przy odblokowanych siłownikach?
 • Poziom 39  
  Zamontowane - nigdy, problemem jest przestawienie położenia w nowym nie zamontowanym siłowniku.
 • Poziom 13  
  Czyli z tymi siłownikami które montowałem wszystko ok. Zastanawia mnie to, czy te 2-4cm odejścia od wymiarów montażowych z instrukcji mogło aż tak wpłynąć na płynność przy otwieraniu ręcznym... A czy przy szerokich słupkach stosuje się Pan do instrukcji, czyli: C-200, B-260, A-200? Czy ma Pan swoje sprawdzone wymiary? Przepraszam, że tak dopytuję o takie pierdoły ale nie daje mi to spokoju.