Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja TV SAT w nowym domu

07 Lip 2015 23:16 1272 12
  • Poziom 6  
    Witam,

Po przejrzeniu i zapoznaniu się z rożnymi informacjami na stronach polecanych w innych tematach - muszę jednak prosić o wsparcie.

Mam wybudowany dom, z poprowadzonymi kablami SAT do 5 pokoi. W jednym z pokojów potrzebuje poprowadzić dodatkowy kabel. I tutaj pytanie - czy jak już jest rurka pociągnięta z jednym kablem (rurka 1cm) to da rade tam jeszcze dodać dodatkowy kabel sat? Chodzi o to ze muszę mieć podciągniecie 2 kabli sat do dekodera aby moc nagrywać.

Podsumowując, w instalacji będę miał 5 pokoi do multiroom ale w jednym będą poprowadzone dwa kable sat (czyli w sumie 6 kabli SAT). Do tego chce dodać do każdego pomieszczenia sygnał TV cyfrowej. Czytałem, ze na tych samych kablach SAT co są już podłączone, za pomocą multiswitcha mogę dodać sygnał z anteny cyfrowej.
    I tutaj następne pytanie - jaki multiswitch będzie potrzebny do takiej instalacji... oraz czy rozmiar anteny 90 - będzie wystarczający? (ncplus, bez zeza, okolice Krakowa, multiroom, nagrywanie PVR).

5 pokoi - 6 kabli SAT + DVBT

Dziękuje z gory za pomoc i pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Konwerter QUATRO + multiswitch 5/8 powinien ci to wszystko obsłużyć.
    Co do poprowadzenia dodatkowego przewody w istniejącej rurce to może być ciężko ta średnica czarno to widzę.
  • Poziom 17  
    Antena sat najlepiej 90cm Corab

Konwerter Quattro wystarczy seria RED:
    http://professional-market.eu/pl/p/Konwerter-...itarny-QUATRO-Inverto-Red-Extended-0%2C3dB/93

Oraz multiswitch 5/8:
    http://professional-market.eu/pl/p/Multiswitc...-8-wyjsciowy-z-pasywnym-torem-TV-naziemnej/82

W rurce kabla już raczej nie przeciągniesz, są systemy transmisji dwóch sygnałów sat jednym kablem ale szczerze mówiąc nie polecałbym tego.

Do połączenia anteny DVB-T z instalacją satelitarną może przydać się wzmacniacz DVB-T:

http://professional-market.eu/pl/p/Wzmacniacz-HS-016-Terra-VHFUHF-1we2wy-Cabrio/163
  • Poziom 6  
    bardzo dziekujemy wszystkim za odpowiedz i porady. Mam jeszcze ostatnie pytanie - jesli chcialbym zrobic zeza na Eutelsat 5 (glowny na Hotbird) to co bedzie najlepsze zeby dokupic?

Dzieki z gory,
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    ok, wielkie dzieki - czy ten bedzie dobry? http://professional-market.eu/pl/p/Multiswitc...8-wyjsciowy-z-pasywnym-torem-TV-naziemnej/203 ? chodzi mi glownie o to czy powinien byc z pasywnym czy aktywnym torem TV naziemnej.... + czy konwerter monoblock bedzie ok do zeza?

EDIT:
    skompletowalem wstepnie cos takiego...
     CORAB 90 szara (antena sat)
     DIPOL A1911 (antena DVBT)
     Konwerter satelitarny QUATRO Inverto Red Extended 0,3dB
     Wzmacniacz HS-016 Terra VHF/UHF 1we/2wy Cabrio
     Multiswitch MRS-908 Terra 9-wejściowy 8-wyjściowy z pasywnym torem TV naziemnej
  • Poziom 17  
    Monoblock to konwerter ze sztywnym zezem zazwyczaj na astre i hotbirda.
    W Twoim przypadku potrzebny będzie zez z regulacją i mocowaniem prostokątnym oraz dwa konwertery quattro

Multiswitch wystarczy pasywny.
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam świeżo wybudowany dom chce sobie zrobić multiroom
    Switch będę miał na strychu ile kabli potrzebuje pociągnąć do każdego pokoju 2 antenowe?
    Coś mi znajomy mówił ze do tego jeszcze 4x0,5 ale po co i do czego
  • Poziom 37  
    [quote="zxvt"]

W rurce kabla już raczej nie przeciągniesz, są systemy transmisji dwóch sygnałów sat jednym kablem ale szczerze mówiąc nie polecałbym tego.

Dodano po 1 [minuty]:

W jaki sposób można jednym kablem przesłać dwa sygnały SAT o różnych polaryzacjach ?
  • Poziom 36  
    Zbigniew 400 napisał:
    W jaki sposób można jednym kablem przesłać dwa sygnały SAT o różnych polaryzacjach ?

Multi Band Converter
  • Poziom 37  
    Podszkoliłem się trochę i już wiem że można.

• Poziom 30  
    _kli_ napisał:
    Zbigniew 400 napisał:

Multi Band Converter

trzeba pamiętać o obostrzeniach, ale to rozwiązanie działa.
  • Poziom 12  
    pastakrk napisał:
    Witam
    Mam świeżo wybudowany dom chce sobie zrobić multiroom
    Switch będę miał na strychu ile kabli potrzebuje pociągnąć do każdego pokoju 2 antenowe?
    Coś mi znajomy mówił ze do tego jeszcze 4x0,5 ale po co i do czego

Tam gdzie będziesz miał dekoder z nagrywarką - 2 kable, do pozostałych wystarczy po jednym.
    Jeżeli multiroom po kablu to trzeba rzucić skrętkę, jeżeli wifi to bez dodatkowych przewodów.