Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerwa w zasilaniu wyrzuca różnicówkę.

08 Lip 2015 00:28 1521 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Często gdy jest przerwa w dostawie energii elektrycznej to wyrzuca mi różnicówkę. Jeśli nie wbije jej sam po powrocie zasilania to nie mam zasilania w całym domu. Sytuacja nie jest groźna kiedy jestem w domu ale kiedy mnie nie ma to boję się o jedzenie w lodówce.

Gdzie szukać przyczyny? O ile wiem brak zasilania nie powinien wybijać różnicówki.

Moi rodzice mieszkają obok, mają podobną instalacje i im nie wybija.

Czy to może być wada akurat tej konkretnej różnicówki czy może być inny powód?
  • Poziom 15  
    Urządzenia wyposażone w zasilacz impulsowy (obecnie większość) na wejściu posiadają filtr EMC, który w momencie włączania i wyłączania zasilania może powodować upływność prądów do przewodu ochronnego i tym samym zadziałanie wyłącznika różnicowoprądowego. Trzeba zlokalizować który to, proponuje też sprawdzić samą instalacje, ale do tego potrzebny jest elektryk ze odpowiednim sprzętem.
  • Poziom 31  
    Czym ją wbijasz, młotkiem?

Przyoszczędziło się na różnicówkach, to teraz się tak ma. Zaproś elektryka to Ci to poprawi i problem się skończy
  • Poziom 12  
    A czy kolega ma wyłącznik różnicowo-prądowy typu AC, a może A? Pewnie kolega gogo4 ma rację- zasilacze impulsowe mają tę niekorzystną własność. Potrafią one pobierać szpilki prądowe (o czasie kilku us), których amplituda sięga kilkunastu amperów, a czasem przy rozruchu kilka razy więcej- może tu jest problem?

Wyłącznik RCD jeden na całe mieszkanie? Może należy pomyśleć o innym rozłożeniu/zabezpieczeniu obwodów?

A co do "wybija", to trochę uważałbym z tym stwierdzeniem.

Pozdrawiam
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Racjonalną decyzję podejmować można tylko wtedy, kiedy się posiada dostateczny zasób informacji. Brak podstawowych danych,

Ignorowanie ogłoszeń działu - zamykam!