Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myphone Duosmart - Brak ładowania akumulatora

tomcio450 08 Lip 2015 11:22 1812 2
 • #1 08 Lip 2015 11:22
  tomcio450
  Poziom 9  

  Witam.
  Posiadam telefon Myphone Duosmart. Telefon po podłączeniu ładowarki czy kabla USB na wyświetlaczu informuje o ładowaniu akumulatora, lecz jej nie ładuje. Na złączu akumulatora po podłączeniu ładowarki podawane jest ok. 0,7V, więc najprawdopodobniej padł układ ładowania lub jeśli jest to może jakiś bezpiecznik - jeżeli jest. Czy posiada ktoś z Was wiedzę na temat tego który układ w tym telefonie odpowiada za ładowanie, ewentualnie posiada jakiś schemat czy opis płyty głównej tego telefonu, bo bez tego nawet nie wiem gdzie zacząć szukać.
  Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i udało się go rozwiązać. Na chwilę obecną ładuję akumulator ładowarką mikroprocesorową poza telefonem ale chciałbym podarować telefon teściowi i chciałbym usunąć usterkę.

  0 2
 • #2 27 Lip 2015 16:45
  kowalski_z_forum
  Poziom 10  

  Jeżeli bateria ma zaledwie 0.7 V to znacznie poniżej dopuszczalnej granicy. Na początek proponuję podłączyć telefon pod ładowarkę USB która ma powyżej 1A na wyjściu, albo więcej. Idealna byłaby ładowarka nokia AC-60E, która daje 1.5A
  Pozostaw telefon podłączony do ładowarki na minimum 30 minut lub nawet godzinę i sprawdź postępy.
  Przyczyn może być kilka, warto najpierw spróbować od najłatwiejszej metody.

  0
 • #3 27 Lip 2015 17:50
  tomcio450
  Poziom 9  

  Dziękuję za podpowiedź jednak problemem jest brak ładowania baterii przez moduł w telefonie. Opisałem to dokładnie w pierwszym poście. 0,7V jest na stylach płyty głównej telefonu, nie akumulatora. Po podłączeniu ładowarki jakiejkolwiek pod telefon (nawet takiej która daje 1,5A 5V) napięcia na złączu baterii w telefonie nie ma co wskazuje na uszkodzenie układu ładowania lub bezpiecznika. Dodam że uszkodzenie powstało prawdopodobnie na wskutek uszkodzenia baterii. Kupiłem nową oryginalną baterię ale telefon nie chce jej ładować, dlatego ładuję ją ładowarką Imax b6, której używam do ładowania akumulatorów li-po. Chciałbym te uszkodzenie usunąć aby podarować telefon bliskiej osobie. . Elektroniką zajmuje się hobbystycznie. Sprzęt do takich napraw posiadam, jednak opisu płyty telefonu co gdzie jest ani schematu nie posiadam. Stąd prośba o pomoc na forum.

  0