Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZTE F660/Asmax BR704G - Połączenie routerów

08 Lip 2015 14:23 915 6
 • Poziom 28  
  Mam dwa routery jak w temacie. Do pierwszego wchodzi światłowód, i wychodzą dwię skrętki jedna do dekodera TV druga do komputera. Jednak mam jeszcze drugi router Asmax i chcę go wykorzysać do wifi, bo ten pierwszy jest na poddaszu i nie łapie mi w całym domu. Czy jest możliwość ustawić drugi router tak, żeby też przekazywał internet po wifi w domu i do niego podłączyć komputer stacjonarny ? Mogą to być dwie osobne sieci wifi, nie przeszkadza mi to, tylko jak to ustawić ? Po wpięciu skrętki z 1 routera do wejścia WAN w drugim, internet z wifi z drugiego i w stacjonarnym nie działa.
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Spróbuj w drugim routerze ustawić adres IP z tej samej puli co pierwszy np. pierwszy ma 192.168.0.1 to drugi ustawiasz 192.168.0.2 i w drugim wyłącz DHCP.
  Kabel z LAN z pierwszego router łączysz z LAN drugiego. Dzięki wyłączonemu DHCP tylko pierwszy będzie przydzielał adresy a IP w tej samej klasie adresowej pozwoli zarządzać również drugim routerem.
 • Poziom 28  
  Połączyć oba do portu Lan? Czy lan 1 do wan drugiego?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Lan do lan - ten drugi router z wyłączonym dhcp będzie działa tylko jako switch i AP.
  Sprawdź i daj znać, na 100% powinno działać. Pamiętaj tylko o ustawieniu adresu w drugim routerze na taki, by można się było do niego dostać w celu np. zmiany hasła do wifi bez resetu ustawień.
 • Poziom 28  
  No własnie miałem z tym problem ustawiłem takie jak na 1 routerze tylko końcówka różna o 1 i nie dało się wejść - musiałem zresetować. Od czego to zależy? W ogóle dziękuję za chęć pomocy.

  Dodano:

  Po przepięciu przewodu z WAN do LAN zaczęło działać, dzięki za pomoc!
 • Poziom 12  
  Tak, dhcp w drugim routerze koniecznie na disabled czyli wyłączony.
  Sprawdź przydzielony komputerowi IP, adres bramy powinien być adresem IP pierwszego routera.