Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

blokada zapłonu renault clio

08 Jul 2015 21:45 2256 1
  • Level 1  
    Hej! zablokował mi się silnik renault clio. Mam blokade zapłonu w pilocie kluczyka i kompletnie nie działa. Można go odblokować na klawiszu obok skrzyni biegów, ale to nie powoduje odpalenia silnika. Nie wiem o co chodzi, już jestem z tego powodu skłonna oddać samochód na złom, bo nie umiem sobie z tym poradzić i nie wiem do kogo się z tym zgłosić. Proszę o pomoc i pozdrawiam Beata
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 9  
    Zacząć trzeba od zaprzeczenia - to nie silnik się zablokował a wystąpił brak możliwości uruchomienia rozrusznika, tak się domyślam, bo chyba nie doszło do zatarcia silnika z powodu braku oleju i pewnie też nie doszło do zatarcia tłoków w cylindrach z powodu przegrzania silnika bo olej był w silniku, pompa oleju pracowała dobrze -
    kontrolka ciśnienia oleju gasła, a wskaźnik temperatury silnika nie wskazywał temperatury przewyższającej dopuszczalną i płyn chłodniczy w układzie jest. Tego się oczywiście domyślam, co może więc być powodem i przyczyną? Jeśli kluczyk nie jest zabrudzony, resztki kremu, może nawet inne niewidoczne zanieczyszczenia
    utrudniające odczytanie kodu, jeśli licznik kilometrów wskazuje przebieg w granicach około 140 -150 tysięcy
    kilometrów najbardziej prawdopodobną przyczyną jest ukryta wada cewki elektromagnesu wysuwającego
    zębatkę rozrusznika. Tu już nie warto trudzić się naprawami, należy kupić elektromagnes, wymienić własnymi siłami lub u mechanika i wszystko wróci do normy - koszt nie powinien przekroczyć 70 - 100 zł za cewkę plus
    praca.