Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blokada zapłonu renault clio

beatec 08 Lip 2015 21:45 987 1
  • #1 08 Lip 2015 21:45
    beatec
    Poziom 1  

Hej! zablokował mi się silnik renault clio. Mam blokade zapłonu w pilocie kluczyka i kompletnie nie działa. Można go odblokować na klawiszu obok skrzyni biegów, ale to nie powoduje odpalenia silnika. Nie wiem o co chodzi, już jestem z tego powodu skłonna oddać samochód na złom, bo nie umiem sobie z tym poradzić i nie wiem do kogo się z tym zgłosić. Proszę o pomoc i pozdrawiam Beata

0 1
  • #2 08 Lip 2015 22:18
    maw4444
    Poziom 8  

Zacząć trzeba od zaprzeczenia - to nie silnik się zablokował a wystąpił brak możliwości uruchomienia rozrusznika, tak się domyślam, bo chyba nie doszło do zatarcia silnika z powodu braku oleju i pewnie też nie doszło do zatarcia tłoków w cylindrach z powodu przegrzania silnika bo olej był w silniku, pompa oleju pracowała dobrze -
    kontrolka ciśnienia oleju gasła, a wskaźnik temperatury silnika nie wskazywał temperatury przewyższającej dopuszczalną i płyn chłodniczy w układzie jest. Tego się oczywiście domyślam, co może więc być powodem i przyczyną? Jeśli kluczyk nie jest zabrudzony, resztki kremu, może nawet inne niewidoczne zanieczyszczenia
    utrudniające odczytanie kodu, jeśli licznik kilometrów wskazuje przebieg w granicach około 140 -150 tysięcy
    kilometrów najbardziej prawdopodobną przyczyną jest ukryta wada cewki elektromagnesu wysuwającego
    zębatkę rozrusznika. Tu już nie warto trudzić się naprawami, należy kupić elektromagnes, wymienić własnymi siłami lub u mechanika i wszystko wróci do normy - koszt nie powinien przekroczyć 70 - 100 zł za cewkę plus
    praca.

1