Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa subwoofera kilka pytań

08 Lip 2015 21:47 594 4
  • Poziom 21  
    Witam
    Postanowiłem zbudować zestaw 5.1 do komputera. Mam kilka wątpliwości więc zakładam tutaj temat
    1. Subwoofer ma powstać na tym przetworniku na stronie jest napisane że zaleca się obudowę 30L strojoną na 35Hz jak wykonuje się to strojenie ? jak dobrać średnice bass reflexu ?
    2. czytając tematy spotkałem się z różnymi zdaniami, jedni mówią że subwoofera nie należy wyciszać inni żeby dać wygłuszenie na tylną ściankę a inni że na wszystkie. Jak jest z tym naprawdę?
    3. Istnieją filtry dolnoprzepustowe bez cewek gdyż nie za bardzo umiem je nawijać
    4. Sterowanie głośnością odbywało by się za pomocą LM1036 zda to swój egzamin?
    5. Jako napęd chciał bym użyć Holtona 100 słyszałem że ma bardzo dobre basy czy to prawda? Jak ustawić w nim prąd spoczynkowy ponieważ mam sam schemat a nic więcej nie mogę znaleźć
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Częstotliwość strojenia zależy od średnicy i długości rury bassreflex , ale najlepiej użyć jakiegoś programu do symulowania obudów bassreflex , najprostszy to bassreflex.exe , bardziej skomplikowany winisd . Kiedyś dawno temu zbudowałem subwoofer samochodowy na bardzo podobnym przetworniku ( opisany nawet na elektrodzie ) gra bardzo ładnie do dzisiaj . Obudowę według mnie warto okleić całą wewnątrz cienką warstwą materiału tłumiącego ale tak żeby się nie "majtał ", ja poprzyklejałem skrawki "kocyka" , tego którym oklejałem obudowę z zewnątrz .
  • Poziom 21  
    Dziękuje za odpowiedź a wiesz można jaki prąd spoczynkowi powinien mieć ten Holton w internecie nigdzie nie mogę znaleźć
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Prąd spoczynkowy powinien być taki, by nie powstawały zniekształcenia skrośne. Tak naprawdę w każdym egzemplarzu będzie inny. W tym przypadku trzeba ustawić pomiędzy 30-50mA.
  • Poziom 21  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiązane temat zamykam.