Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wideodomofon 6 abonentów commax DRC-6UC

08 Jul 2015 22:01 1101 6
 • Level 9  
  Witam serdecznie. Mam problem z instalacją wideodomofonu zbudowaną w oparciu o panel z kamerą Commax DRC-6UC. Instalacja oczywiście przewodowa na przewodzie ziemnym 10x2x0,5 (wewnątrz każdego budynku skrętka). Do podłączenia użyłem wspólnego zasilania dla wszystkich abonentów na 2 żyłach oraz odrębnych przewodów int/video w związku z tym dla 6 domków z puli 20 przewodów jakie miałem do dyspozycji zużyłem 12 na niezależny sygnał oraz 2 na linię zasilającą. Jako wole zostało mi 6 żył i tu pojawia się pytanie dotyczące nieco zniekształconego obrazu przy zastosowaniu 8'' monitora czy dopięcie po jednej żyle do przewodu video dla każdego domu rozwiąże problem? Bo niby do 50m bez problemu instalacja powinna działać na przewodzie 0,5. Ewentualnie jak wzmocnić sygnał a/v dla wszystkich 6 abonentów. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Oczekuję wyłącznie konstruktywnych opinii a nie komentarzy.

 • Level 43  
  Zacznij od dołożenia żył na zasilanie.
 • Intercoms specialist
  Który to Commaxowy monitor ma 8"?

  Pozdrawiam
 • Level 9  
  kontaktowałem się z GDE owszem sugerowali drugą żyłę ale do video. Jak wspominałem mam 6 wolnych przewodów mogłoby być po jednym na dom do wzmocnienia sygnału video lub porządna magistrala zasilająca ale wówczas pewnie wzmacniacz sygnału dla każdego domu. Temat nadal otwarty

  Dodano po 6 [minuty]:

  a kolega Ircys widzę nie rozumie pięknej polskiej mowy i wstawia idiotyczne komentarze. Na klawiaturze 7 jest tuż obok 8 jeśli tak bardzo cię to boli to przepraszam przepalcowałem chodzi o 7'' ale żadnego mądrego słowa od kolegi nie usłyszałem więc z tak rozległą wiedzą z pewnością jest kolega potrzebny wyłącznie do podnoszenia ciśnienia innym użytkownikom. Jak mówisz to z sensem kolego i na temat.

  Moderated By suworow:

  Przykro mi że jeden z naszych użytkowników aż tak koledze podniósł ciśnienie. W ramach przeprosin proszę przyjąć ode mnie miesięczny urlop od pisania. Na ukojenie nerwów proponuję lekturę regulaminu forum.

 • Intercoms specialist
  Niepotrzebnie się "gotujesz". Pytanie było w rodzaju poznawczo-pomocniczym. W innym wątku pytałeś o możliwość zastosowania innego, marketowego monitora do tej kamery, więc myślałem, że pisząc o monitorze 8'' właśnie taki podłączasz i stąd masz zniekształcony obraz.
  Ale skoro uważasz się za takiego cwaniaka piszą to co wyżej do mnie to słusznie masz bana na pisanie, a szkoda, bo temat był ciekawy.

  Bez pozdrowień :)
 • Level 9  
  Powód zniekształceń był prozaiczny. Nie można zasilać tego typu instalacji wspólną szyną "-" musiałem wypuścić - dla każdego odbiornika odrębnym przewodem. To tyle ale była to moja pierwsza instalacja (nie zajmuję się tym na co dzień). Dzięki za wszelkie próby pomocy. Instalacja śmiga bez zarzutu.