Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykorzystanie eLTE - nagrodzone w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015.

TechEkspert 08 Lip 2015 22:03 1185 4
 • Wykorzystanie eLTE - nagrodzone w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015.O zaletach LTE przekonujemy się codziennie korzystając z usług operatorów telefonii komórkowej. Są jednak sytuacje kryzysowe, takie jak powodzie, silny wiatr, intensywne opady, które uniemożliwiają korzystanie zarówno z LTE, ale również z wielu innych usług, takich jak dostawy prądu, łączność telefoniczna itp. W przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych służby ratunkowe często wykorzystują własne środki łączności niezależne od sieci publicznych.

  W tym roku rozwiązanie HUAWEI eLTE Rapid System zgłoszone przez firmę Sequence, zostało nagrodzone w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015. Rozwiązanie wykorzystujące stację bazową w technologii LTE to duży krok technologiczny biorąc pod uwagę obecnie nadal eksploatowane analogowe systemy łączności.

  Zestaw wchodzący w skład systemu HUAWEI eLTE Rapid System pozwala na uruchomienie w ciągu 15 minut wewnętrznej sieci łączności bezprzewodowej o zasięgu 6km pozwalającej na transmisję głosu oraz danych (do 320 Mbit/s) zapewniając poufność transmisji. Rozwiązanie działa w pasmach 1785MHz do 1805MHz oraz 380MHz do 450 MHz pozwalając na korzystanie z systemu przez 100 użytkowników, prowadzących do 40 równoczesnych połączeń telefonicznych lub do 20 równocześnie przesyłanych strumieni wideo.
  Zestaw mieści się w trzech wzmocnionych skrzyniach o wadze 35kg każda oraz zawiera skrzynię z anteną o wadze 17kg. Po uruchomieniu system może pracować w temperaturze -20°C do +55°C oraz wilgotności od 5% do 95%.

  System może znaleźć zastosowanie nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale np. przy wsparciu imprez plenerowych.

  Na zdjęciu systemu eLTE Rapid widoczne jest modułowe wyposażenie komunikujące się z wykorzystaniem IP, terminal kontrolny, moduł w.cz, zasilanie, baterie, maszt z antenami, a także spalinowy generator prądotwórczy.


  Źródło:
  http://e.huawei.com/en/products/wireless/elte-trunking/rapid-deployment/elte-rapid
  http://sqnc.pl/aktualnosci/-HUAWEI-eLTE-Rapid...ie-Lider-Bezpiecze-stwa-Pa-stwa-2015?type=std
  http://itfocus.pl/aktualnosci/huawei-elte-rapid-system-docenione-przez-resort-bezpieczenstwa

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  TechEkspert
  Redaktor
  Offline 
  W moich materiałach znajdziecie testy i prezentacje sprzętu elektronicznego, modułów, sprzętu pomiarowego, eksperymenty. Interesuje mnie elektronika cyfrowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, transmisje cyfrowe przewodowe i bezprzewodowe, kryptografia, IT a szczególnie LAN/WAN i systemy przechowywania i przetwarzania danych.
  Specjalizuje się w: elektronika, mikrokontrolery, rozwiązania it
  TechEkspert napisał 2754 postów o ocenie 1834, pomógł 6 razy. Jest z nami od 2014 roku.
 • #2
  prosiak_wej
  Poziom 29  
  Czy to eLTE to nazwa na styl PKPE (zamiast PKP), PEKAO (zamiast PKO), czy PEKAES (zamiast PKS)? Brzmi to mniej więcej jak 'L jak eLżbieta'.
 • #3
  Vinicjusz
  Poziom 14  
  PEKAO i PKO to dwie różne firmy.
  Natomiast eLTE to być może emergency LTE, ale to tylko są moje domysły.
 • #4
  Nerwus
  Poziom 18  
  Nikt tak dobrze nie chroni bezpieczeństwa obcego państwa jak firma Chińska.
 • #5
  TechEkspert
  Redaktor
  eLTE jest bazowany na LTE jednak przeznaczony m.in do budowy komórek sieci profesjonalnej przeznaczonej do cyfrowego przesyłu dźwięku oraz danych (w tym strumieni obrazu), eLTE może być podstawą budowy sieci trunkingowych. Jak widać w przedstawionym rozwiązaniu dużą zaletą jest możliwość szybkiej konfiguracji systemu w nowym miejscu.
  Właśnie wystartowała nowa strona firmy, która zgłaszała rozwiązanie do konkursu, zaczynają pojawiać się informacje o rozwiązaniach eLTE http://sqnc.pl/huawei/elte/

  Widać że producent zbudował cały ekosystem wokół eLTE, przykładowo dostępne są wzmocnione (IP67) terminale ep820:
  http://e.huawei.com/en/products/wireless/elte-trunking/trunking-terminal/ep820
  lub ep680 i inne:
  http://e.huawei.com/en/products/wireless/elte-trunking/trunking-terminal/ep680

  Nie jest to pierwsze i pewnie nie ostatnie rozwiązanie cyfrowe wykorzystujące stacje bazowe, zobaczymy czy nawiązanie do silnie rozwijającego się LTE oraz komunikacja IP przyniesie sukces temu pomysłowi. Tradycyjne sposoby łączności analogowej (lub częściowo cyfrowej) punkt-punkt oraz z wykorzystaniem przemiennika/stacji bazowej prawdopodobnie jeszcze długo zostaną w użyciu lub jako łączność zapasowa.