Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki DR 350 - Przekaźnik kierunkowskazów, obrotomierz

08 Lip 2015 22:23 2469 2
 • Poziom 14  
  Witam
  mam problem z przekaźnikiem kierunkowskazów który po włączeniu migacza cały czas brzęczy a żarówki zamiast migać świecą ciągłym światłem.

  Kupiłem inny polecany przez sprzedawce w sklepie ale ten po podłączeniu działa inaczej- cały czas słychać cykliczną pracę przekaźnika przy nie świecących się kierunkach a gdy podłączę III przewód czarno-biały to zaczyna mrugać kontrolka NEUTRAL i obrotomierz świruje.

  Na starym przekaźniku przed jego awarią wszystko OK.
  Prześledziłem schemat instalacji elektrycznej dla tego motocykla i wynika z niej ze do przekażnika powinny isc 2 przewody pomarańczowy i błękitny i w praktyce tak jest (kątowa wtyczka) + trzeci przewód czarno-biały którego na schemacie brak.
  Może mi ktoś wyjaśnić na szybko zasadę działania i jak podłączyć ew zasymulować pracę takiego przekaźnika.  2. Mam problem z obrotomierzem - ten przekłamuje (zaniża) co widac nawet na zgaszonym silniku że wskazówka leży niżej niż powinna- czy te zegary da się otworzyć i naprawić . Proszę o wskazówki.

  Suzuki DR 350 - Przekaźnik kierunkowskazów, obrotomierz

  Suzuki DR 350 - Przekaźnik kierunkowskazów, obrotomierz Suzuki DR 350 - Przekaźnik kierunkowskazów, obrotomierz Suzuki DR 350 - Przekaźnik kierunkowskazów, obrotomierz
  Suzuki DR 350 - Przekaźnik kierunkowskazów, obrotomierz
 • Poziom 39  
  Wychodzi na to, że masz nieaktualny schemat. Ten z obrazka bardzo dobrze działa z przerywaczem bimetalicznym wpiętym w szereg z żarówką. Ten przerywacz, co pokazałeś na zdjęciach ma elektronikę, więc od działania potrzebuje plusa, minusa i wyjścia na żarówki.
  Założę się, że przewód czarno-biały jest podłączony do masy.
  Jeśli wariuje obrotomierz i miga kontrolka od neutrala przy podłączeniu czarno-białego to najprawdopodobniej robisz zwarcie; a pykanie przerywacza bez świecenia żarówek bierze się stąd, że elektronika pobiera plus z pomarańczowego a masę z błękitnego.
  Najprawdopodobniej nowy przerywacz ma inne wyjście nóżek; zasugerowałbym zostawić pomarańczowy tam gdzie jest, a dwa pozostałe zamienić miejscami.
 • Poziom 14  
  Tak , czarny z białym to masa . Pożyczyłem identyczny przekaźnik i działa jak należy a co do nowego zamiennika to ma on miejscami zamienione wyjścia i działa bez dołączonej masy.


  edit: obrotomierz rozkręcony i wszystko OK jedynie ustawiłem wskazówkę na pozycji 0 bo widocznie ktoś źle to złożył po glebie i klejeniu zegarów.