Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie działa wspomaganie kierownicy vectra c 1.8 2008

08 Lip 2015 23:34 2700 8
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich
    Padło wspomaganie kierownicy vectra c 1.8 2008

Opisze problem jak i pojawił sie dzis rano. W trakcie jazdy do pracy zapaliła sie kontrolka ładowania ktora swiecila jakies 3min zgasla i zapalila sie kontrolka od wspomagania oraz awaria silnika. jednoczesnie przestało działac wspomaganie. sprawdziłem bezpieczniki, poziom plynu wszystko jest dobre, ładowanie V14.4. po podłaczeniu pod kompa wyswietlily mi sie takie błedy P0100, U2103, U2111 nie mogłem ich wykasowac, pompa wspomagania nie dziala. moj miechanik nie chce sie tym zajac. dodam ze dzien wczesniej wymieniałem swiece i cewki (listwę) po podłaczeniu kompa nie było zadnych błedów. Proszę o pomoc nie mam pojecia od czego zaczac i gdzie szukac ? jestem poczatkujacy wiec prosze o wyrozumiałosc.
  • Admin grupy Samochody
    Kolego z całym szacunkiem. 3 sekundy i gogle wyrzuca że Twoje błędy dotyczą braku komunikacji z sterownikiem wspomagania. Opis błędów sam powinieneś zamieścić. Bezpieczniki sprawdź, wszystkie, żarówką nie wzrokowo.
  • Poziom 5  
    zapomniałem dodac ze sprawdziłem kody ale nie wiem dalej od czego zaczac

P0100 - błąd związany z czujnikiem masowego przepływu powietrza
    U2103 - Brak komunikacji z magistralą CAN (duża szybkość)
    U2111 - Brak komunikacji CAN z elektron. hydr. wspomag. kierown. ( EHPS )

bezpieczniki sprawdziłem miernikiem.

mechanik słyszac ze zapaliła sie kontrolka ładowania przed tym jak wspomaganie padło był przekonany ze to alternator. wykluczył alternator po wstępnym sprawdzeniu.
  • Poziom 42  
    Brak komunikacji masz więc przeswietl can do wspomagania. Albo chociaż rezystancje zmierz przy samym sterowniku pompy
  • Poziom 5  
    Kolego co to jest can ? I jaka powinna byc rezystancja przy sterowniku pompy ?
  • Poziom 5  
    sprawdziłem zasilanie do pompy dochodzi ( wtyczka z przewodami od aku jest zailanie i druga mniejsza ale z 3 przewodami czarny masa i na kolejnych zasilanie ale tylko na zapalonym silniku.

sterownik pompy to jest to gniazdo z 3 przewodami ?
  • Poziom 5  
    Jak widze forum bardzo pomocne :) rozwiazalem problem sam auto naprawione. Smiga kiera jak szalona:)
  • Poziom 42  
    ziggy2015 napisał:
    Kolego co to jest can ? I jaka powinna byc rezystancja przy sterowniku pompy ?

Nie wiesz podstawowych rzeczy o sieci komunikacyjnej auta. Jednak naprawiles. Wiec opisz jak. Forum jest po to by dla potomnych została informacja o sposobie naprawy a nie tylko przechwalka że tobie się udało...
  • Poziom 5  
    Forum jest po to by dla potomnych została informacja o sposobie naprawy a nie tylko przechwalka że tobie się udało...

przechwalka ? owszem nie jestem ekspertem i nikt nie wie wszystkiego. wszyscy piszecie o cim lub can itp. drogich w naprawie usterkach. nikt nie napisal by w pierwszej kolejnosci sprawdzic jakie jest zasilanie na przewodach do pompy ! a to podstawa by szukac dalej. jesli jest zasilanie a pompa nadal nie dziala to w 99,9% wystarczy wymienic pompe. proste rozwiazania sa najlepsze.