Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat seicento - używający płyn chłodniczy

tomix110 09 Jul 2015 02:16 1230 5
    tomix110
    Level 8  
    Mam fiata seicento 0,9 kupiony do kręcenia sie wokół komina jako 2 samochód.

Odkąd go kupłem jest problem z ubywaniem płynu chłodniczego, samochód był u mechanika, została wymieniona uszczelka pod głowicą, ale niestety jak płynu ubywało tak ubywa dalej .
    Z rury wydechowej nie leci siwy dym, ani na zimnym, ani na rozgrzanym silniku, samochód nie starcił mocy czy coś, chodzi ok, do tego nie widać żadnych wycieków.
    Miesiąc po wymianie uszczelki, byłem u mechanika z reklamacją, ale ten wziął samochód na 2 dni, niby coś tam pooglądał, stwierdził, że nie ma wycieków i dowidzenia.

W sumie kilka zł wymiana uszczelki kosztowała , i trochę nie fajnie, że ten płyn ubywa, tak jeszce myślę, gdzie szukać przyczyny?
    Czary jakieś, czy może jeszcze raz uszczelka?
    Co i jak jeszcze sprawdzić?

Dzięki za podpowiedzi, pozdr.
    blekis
    Level 23  
    Często bywa tak że wyciek pojawia się na gorącym silniku. Z tego też powodu nie pojawiają się żadne widoczne plamy. To co wycieka na bieżąco paruje.
    Trzeba dobrze pooglądać czy nie ma elementach śladów zacieków, to może właśnie wskazywać na miejsce ucieczki płynu.
    figaro11
    Level 14  
    Witam. Jaki był powód wymiany tej uszczelki? dlatego,że ubywało płynu?. Czy przy wymianie była planowana głowica?. Ja dobrze przyjrzał bym się pompie wody, czarów bym się nie doszukiwał.[/u]
    Stermotorzysta
    Level 13  
    Najbardziej prawdopodobna przyczyna to nieszczelność z której wypływa płyn i na bieżąco paruje - tak jak już pisali Koledzy. Musisz dokładnie posprawdzać złącza, okolice napędu pompy, opaski które prowadzą przewody w komorze silnika (czasem węże przecierają się od drgań), później chłodnicę i nagrzewnicę czy nie ma na nich takiego białego osadu który pozostaje z reguły po odparowaniu płynu.
    Wszystko to oczywiście przy założeniu że z UPG i wszystkim co ją dotyczy jest w porządku (czyli np podczas pracy silnika nie wzrasta ciśnienie płynu itd).
    Ogólnie cudów nie ma - układ jest prosty wiec najprawdopodobniej jest mały wyciek...
    pepe150
    Level 36  
    Nie parują szyby, słodkiego zapachu w aucie nie ma?
    Czy auto ma instalację gazową?
    tomix110
    Level 8  
    Właśnie nie parują, nie ma gazu.
    Powód wymiany UPG to , że samochód był trochę słabszy, ubywał płyn który był mętny.