Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 107 1.0 2007r. - nie odpala błąd B2795 i B2799

mMATYSs 09 Jul 2015 02:48 6759 7
    mMATYSs
    Level 11  
    Witam.Mam problem z Peugeotem 107 benzyna 1.0 2007r. a mianowicie pewnego dnia po zgaszeniu już nie odpalił (rozrusznik kręci i słychać pompę paliwa ale nic się nie dzieje) , po podłączeniu pod komputer w sterowniku immobilizera pokazuję się błąd B2795-identyfikacja klucza-stały oraz w sterowniku silnika błąd B2799-brak komunikacji z modułem sterującym immobilizerem samochodu.Do samochodu są 2 kluczyki ale na obu jest tak samo.Bezpieczniki również sprawdzone i wszystkie są ok.Po podłączeniu do diagbox-a i odczytaniu wartości rzeczywistych jest wpis że kod kluczyka jest niezgodny, przy próbie przypisania kluczy na nowo cały czas wyskakuje komunikat ,,Procedura wykasowania kluczy nie przebiegła prawidłowo.Czy rozpocząć procedurę wymazywania pamięci kluczy?" Czy możliwe że tak nagle bez przyczyny uszkodził się sterownik immobilizera?
    jokerro
    Level 34  
    Wysypały ci się klucze w puszce immo.Juz kilka 107-ek robiłem na ten problem.Co lepsze z diagboxa dopisanie nie idzie.Programatorem na stole stare twoje klucze bez wymiany transponderów mozna spowrotem dopisać.Mogę ci to opykać jak nie masz czym.
    Bajus79
    Level 1  
    Mam ten sam model i ten sam rocznik. Podjechałem na myjnię, wymyłem auto karcherem (jak dziesiątki razy wcześniej) i już nie odpalił.Auto wcześniej stało w garażu z miesiąc czasu więc byłem pewien, że akumulator. Po podładowaniu jednak nadal nic. Mechanicy i elektryk wszystko posprawdzali i jest ok. Elektryk po podpięciu do kompa twierdzi, że immobilizer. Klucz zapasowy nie pomógł. Wysłał mnie do salonu po kod do klucza a tam mnie wyśmiali. Twierdzą, że na 100% to nie immobilizer bo wtedy auto odpaliło by na 2 sek i zgasło a moje nie chce odpalić w ogóle.
    Pytanie do jokerro lub innych specjalistów, komu wierzyć? Do salonu nie chce ciągnąć auta bo to 50 km a laweta to spory koszt.
    jokerro
    Level 34  
    W parametrach w tym samochodzie wszystko widać czy wsypały sie klucze ze zawartości czy nie.Pisze tam bardzo duzymi literami.
    Kumaty operator programu diagnostycznego to zobaczy,a ja nic nie poradzę jak większosć umie czytać tylko błędy i jak go niema czyli wszystko OK.
    Pk12345
    Level 1  
    jokerro wrote:
    Wysypały ci się klucze w puszce immo.Juz kilka 107-ek robiłem na ten problem.Co lepsze z diagboxa dopisanie nie idzie.Programatorem na stole stare twoje klucze bez wymiany transponderów mozna spowrotem dopisać.Mogę ci to opykać jak nie masz czym.

Witam, ta sama sytuacja w c1 czy ogarnięcie nadal aktualne ?
    Jurek220
    Level 30  
    Pk12345 wrote:

Do ogarnięcia,ta sama sytuacja co w 107,jeśli błędy te same.
    Pozdr.
    jokerro
    Level 34  
    Pk12345 wrote:
    jokerro wrote:

tak oczywiscie
    Rafik101
    Level 1  
    @jokerro czy nadal jest pan w stanie ogarnąć błąd p2799 w peugeocie 107 ? Co bym musiał podesłać i jaki koszt usługi ? Dziękuję za odpowiedź