Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARES 1600 MODEL FTP1600-01 - Współpraca ze sterownikami pieca i pompami

09 Lip 2015 12:49 933 4
  • Poziom 9  
    Witam, ten post chyba nie będzie długi. Ten UPS ten jest stosowany przeważnie do podtrzymywania zasilania systemów komputerowych. Chodzi mi o to że ze względu na jego dużą moc chciałbym na nim zrobić zasilanie awaryjne w kotłowni - zasilanie sterowników 2 kotłów gazowych ( po 20W ) + 4 pompy ( po 80W ) z założeniem jednoczesnej pracy tych urządzeń.
    Problem polega na tym że pompy potrzebują czysty albo prawie czysty sinus do pełnej pracy. Same sterowniki do kotłów mają zasilacze typu przetwornica tak jak w komputerach i nie muszą mieć czystego sinusa na wejściu. Nie mogłem znaleźć dokładnych parametrów tego UPS-a ale znalazłem taką wzmiankę :

... praca bateryjna - schodkowa aproksymacja sinusoidy ...

Niestety nie jarzę co to oznacza i chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy czystym sinusem a jego schodkową aproksymacją, no i czy w związku z tym ten UPS będzie się nadawał do zasilania pomp obiegu wodnego ? Czas pracy awaryjnej nie ma tutaj znaczenia a w razie czego to ma on wejście pod POWER BANK - 48V z odczepem na 12V.

Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    teoretycznie nie będzie się nadawał bo proksymowana sinusoida to taka za schodkami
  • Poziom 9  
    Aha, to teraz jarzę, czyli ta sinusoida nie jest idealnie zaokrąglona na kształt owalny tylko jakby zmodulowana ( postrzępiona ) na kwadratowo :)
    Pozostaje mi tylko sprawdzić w praktyce jak te pompy będą się zachowywać na na tej pseudo sinusoidzie i podjąć decyzję. Dzięki za info. Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    pewnie będą troche buczeć
  • Poziom 9  
    Buczeć to tam mały problem, bo zaniki prądu są u nas krótkotrwałe ( max. 5-10 min. ) tylko żeby mocowo wyrabiały i nie grzały się nadmiernie z tego powodu. Przy normalnej pracy na sieci 230V robią się znaczne ciepłe.