Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki niskotonowe kupić do DIY?

KochamTonsile 09 Lip 2015 18:53 804 5
  • #1 09 Lip 2015 18:53
    KochamTonsile
    Poziom 7  

Witam. Planuje zrobić swoje własne kolumny. Raz juz robiłem kolumny do domu, lecz popełniłem błąd i to największy :D Kupiłem badziewne głośniki :( Chodzi o niskotonowe. Były firmy BlowAdrenaline 400W, 180 w RMS. Niby magnes miały duży były dosyć ciężkie, więc myślałem, że dobrze będą walić basem, a tu nic. Bas był strasznie płytki. Po kilku miesiącach pękła membrana i rozerwały się druciki pod nią.
    Teraz planuje zrobić własne tylko, że WIĘKSZE kolumny estradowe. Najbardziej interesuje mnie głośnik 38cm myślałem o Tonsilu 300W. Jak myślicie nadałby się? Jeżeli macie inne zdanie i propozycje to piszcie śmiało. :) Z góry dzięki za pomoc. :))

PS. Jeżeli chciało by się komuś mógłby mi podesłać link do schematu budowy kolumn estradowych. ;)

Moderowany przez telecaster1951:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety, nie wysyłaj wiadomości, które ciężko jest przeczytać i zrozumieć co druga strona miała tak naprawdę na myśli.

0 5
  • #2 09 Lip 2015 19:46
    DjMapet
    Poziom 43  

Tu masz praktycznie wszystko o budowie kolumn: http://diyaudio.pl/content.php
    Masz te GD 38/300, czy dopiero zamierzasz kupić? Jeśli chcesz kupić, to nowe, czy używane?

Pozdrawiam.

0
  • #3 09 Lip 2015 23:05
    KochamTonsile
    Poziom 7  

Jeszcze ich nie mam zamierzam je kupić. Używane 150zł za sztuke, bo na nowe mnie raczej chyba nie będzie stać. A jakie Ty proponujesz?

0
  • #4 10 Lip 2015 21:58
    DjMapet
    Poziom 43  

W jakim celu chcesz zbudować te kolumny?
    Do uzupełnienia pasma, do 15" głośnika trzeba dobrać odpowiedni driver a te tanie nie są. Największym wyzwaniem, będzie zwrotnica i też tania nie będzie.

Jeśli sprawne, to za 150 można brać, tyle że to nie do końca są głośniki niskotonowe a raczej nisko-śreniotonowe. Coś tam basem zagrają, ale nie spodziewaj się trzęsienia ziemi, czy nawet zrywania tynków :-).

Pozdrawiam.

0
  • #5 11 Lip 2015 09:29
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

38/300 to midbas - zmienisz siekierę na kijek jak o bas chodzi. Będzie go więcej ale nadal płytki. Całość budowy wyniesie Cie tyle co przyzwoite, używane kolumny estradowe uznanegi producenta na dobrych, firmowych głośnikach, więc zadaj sobie pytanie CZY WARTO? Tymbardziej, że pojęcie masz znikome z tego co widzę...

0
  • #6 11 Lip 2015 13:03
    KochamTonsile
    Poziom 7  

Dobra, czyli tonsile odpadają. W takim razie jakie głośniki polecacie? zwrotnice mam ze starych kolumn które robiłem. Zwrotnicami trojdrozna 200w. Nie jestem ekspertem i nie wiem wszystkiego o budowie kolumn dlatego proszę o pomoc.

0