Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Katalizator

30 Maj 2005 20:08 1520 6
  • Poziom 30  
    Mam pytanie odnosnie katalizatora w samochodzie i jego funkcji. Sprowadzilem samochod ktory jest przed przegladem pierwszym ale problem jest tego typu ze chyba jest dziurawy i nie wiem czy mozna go wyrzucic a wspawac tlumik rozprezajacy ( czy wtedy auto przejdzie przeglad ). Czy usuniecie go nie spowoduje zlej pracy silnika lub cos takiego. Auto to VW Polo Classic 1.6 z 20 grudnia 1996 r a pierwsza rejestracja w maju 97.
    Zgory dziekuje za odpowiedzi.
  • Poziom 22  
    wycinaj smialo.jezeli masz gaz to padlaczenie pod analizator spalin nic nie wykaze.zreszta teraz zadko ktory samochod ma katalizator.u mnie byl pierwsza rzecza jak wyrzucilem.
  • Poziom 30  
    Wszystko jest pieknie i ladnie tylko ze wnaszym kraju katalizator obowiazuje od ktoregos rocznika dlatego w prowadzono malucha z oznaczeniem ELX z wkladka katalityczna. Gazu w tym aucie nie ma i nie bedzie.
  • Poziom 22  
    to kup nowy katalizator wspawaj i po problemie
  • Poziom 30  
    Tylko jesli mozna go zastapic zwyklym tlumikiem i nie bedzie problemu na przegladzie to po co wyrzucac pieniadze w bloto. Ewentualnie mozna strumienice wlozyc bo ostatni tlumnik jest sportowy.
  • Poziom 16  
    Ja proponował bym Ci poprostu go wyciąć i wspawac strumienice lub poprostu wspawac kawałek rury wtedy uzyskasz fajny efekt brzmienia z wydechu a przegladem nic sie nie przejmuj bo napewno przejdzie w polsce 70% aut ma wycięte katalizatory lub ma wytłuczoną kamionke ze środka!!!!!!!!!
  • Poziom 30  
    Katalizator zostal wyciety i zastapiony strumienica.
    Temat uwazam za zamkniety.