Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung i9100 - Po skanowaniu antywirusowym nie włącza się.

09 Lip 2015 19:38 906 16
  • Poziom 20  
    Witam.
    Telefon to Samsung Galaxy SII (i9100). W trakcie przeprowadzania skanowania (lub po jego zakończeniu) telefon wyłączył się i nie daje się włączyć. Jakie mogą być przyczyny, co mogę samodzielnie sprawdzić?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Sprawdź,czy wchodzi w download mode.
  • Poziom 20  
    Próbowałem vol+ home i power oraz vol- home i power. Nic nie działa. Czy kolejność ma znaczenie? Wciskam jeden po drugim czy wszystkie na raz? Dodam, że ostatnio zauważyłem następujące nieprawidłowości:
    - telefon wydawał dźwięk podłączania pod USB nawet jak nie był używany
    - bateria wystarczała na znacznie krótszy czas niż zwykle, zazwyczaj 2-3dni ostatnio niecały dzień
    - przycinanie się filmów, które zawsze oglądałem bez najmniejszego problemu
    Pomyślałem, że może to jakiś wirus więc uruchomiłem skanowanie. Podczas skanowania co jakiś czas sprawdzałem postęp dotykając ekranu bo telefon sam po jakimś czasie wyłączał ekran w celu oszczędzania baterii, no i przy którymś sprawdzaniu telefon już przestał dawać oznaki życia.
  • Poziom 27  
    Jakie napięcie na baterii?Może rozładowana bateria lub jest do wymiany podmień na inna i wtedy spróbuj kombinacji.
  • Poziom 20  
    Podmieniałem baterię. Mam 2szt S2 w domu. Drugi telefon na tej baterii działa normalnie. Ten "uszkodzony" na podmienionej też się nie włącza. Na ładowarce tez brak oznak życia.
  • Poziom 27  
    No ok tu masz filmik jak prawidłowo wejść w tryb download mode ->https://www.youtube.com/watch?v=nCBloj93yhM Jak nie wchodzi to prawdopodobnie uszkodzony boot.Jeszcze sprawdź miernikiem czy jest przejście na stykach w telefonie tam gdzie wkładasz baterię +- .A wiec jednym słowem czy jest zwarcie na tych pinach.Miernik ustaw na test diody. :D
  • Poziom 20  
    Filmik z linka nie chce mi działać ale poszukałem na youtube podobne filmiki i znalazłem sposób: trzymając vol+ i vol- podłączyć kabel od komputera. Za pierwszym razem jak to zrobiłem na telefonie nic się nie pokazało ale komputer zaczął wydawać sygnał jakby ktoś ciągle coś podłączał i odłączał. Wyskoczył tez komunikat, że "nie rozpoznano urządzenia". Po ponownych próbach juz znów nic się nie dzieje. Styków jeszcze nie sprawdzałem.
  • Poziom 28  
    Telefon nie był zalany, zawilgocony ani nic takiego?
  • Poziom 20  
    Witam.
    Rano chyba nie za dokładnie sprawdzałem download mode.
    Teraz zauważyłem, że wpinam kabel od komputera przytrzymuję vol+ i vol- i po chwili zaczyna wyskakiwać komunikat "Nie rozpoznano urządzenia usb", pojawia się też sygnał na komputerze podłączania i odłączania urządzeń usb. Czynność ta powtarza się do momentu odłączenia kabla.
    Styki sprawdziłem. Patrząc od tyłu telefonu widać 4 styki od baterii. Pierwszy od prawej oznaczony jako "+" i trzeci od prawej oznaczony jako "-". Po podłączeniu miernika w ustawieniu "dioda" (kabel plusowy pod "+", kabel masy pod "-") na wyświetlaczu jest 1. Ta wartość według mnie oznacza brak zwarcia, bo jak zewrę przewody to pojawiają się wartości np.24.
    Telefon nie był zalany. Pojęcie zawilgocony ma trochę szerokie znaczenie. Nosząc telefon w gorący dzień telefon w kieszeni spodni po wyjęciu na ekranie można poczuć jakieś "zapocenie" ale nie wydaje misie żeby miało to jakiś wpływ. Telefon ma kilka lat więc raczej wcześnie już by to przeszkadzało w funkcjonowaniu.
    To podłączenie za pomocą "diga" to tylko w serwisie? Czy jest to jakiś kabel/interfejs do użytku domowego?
  • Poziom 36  
    Trzeba dolutować do wtyczki micro usb rezystor. Kolega wyżej się przejęzyczyl - fachowa nazwa to jig. Groszowe sprawy.
  • Poziom 20  
    Poszukałem na necie o co chodzi z tym jig'iem. Zamówię w internecie i jak przyjdzie w następnym tygodniu to dam znać czy dało się coś uruchomić.
  • Poziom 20  
    Jig dotarł. Z telefonu wyjąłem baterie na ok.1 min, potem włożyłem z powrotem i włożyłem jig'a w gniazdko usb. Nic się nie dzieje. Powtórzyłem parę razy. Bez rezultatu.
    Download mode powinien się sam uruchomić po włożeniu jig'a czy potrzebna jest jakaś sekwencja klawiszy? Czy mogę sprawdzić na innym S2 czy ten jig w ogóle działa? Chodzi mi o podpięcie, uruchomieniu download mode a następnie wyłączeniu go bez instalacji oprogramowania?
    W dalszym ciągu po podłączeniu telefonu i komputera, na komputerze wyświetla się komunikat nie rozpoznano urządzenia usb. Słychać ciągle dźwięk podłączanego i odłączanego urządzenia usb.
    Czy można podjąć jeszcze jakieś samodzielne próby naprawienia telefonu czy zostaje oddanie do serwisu?
  • Poziom 20  
    Czy mogę sprawdzić czy ten jig działa w sprawnym telefonie? Czy jeżeli włożę jig'a w inny S2 i uruchomi się potem download mode mogę później z niego zrezygnować czy konieczna jest już instalacja nowego oprogramowania?