Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W Opera wyskakuje informacja o certyfikatach.

09 Lip 2015 19:50 693 10
  • Poziom 12  
    Mam przeglądarkę Opera Developer.
    Od jakiegoś czasu, ciągle, za każdym uruchomieniem wyskakuje taka informacja w pasku:
    W Opera wyskakuje informacja o certyfikatach.
    Jak to usunąć?

• Poziom 39  
    Czy data i godzina systemowa jest prawidłowa?
  • Poziom 12  
    Tak, prawidłowa.
  • Spec od komputerów
    Mozesz dopisac do pliku hosts linie:
    127.0.0.2 stats.g.doubleclick.net

Albo zainstalowac dodatek do opery blokujacy strony z reklamami np. adblock i tam zablokowac.
  • Poziom 12  
    @Kolobos to nie jest problem typu "reklamy", a informacja Opery o certyfikatach.
    W ustawieniach zmieniałem na różne sposoby i nic to nie dało.
  • Poziom 21  
    Może to poprostu "defekt" tej wersji opery. W wersji Opera 30.0 nie zauważyłem takich problemów. Masz wersję dla deweloperów to zgłoś problem do nich.
  • Poziom 12  
    Opera developer 32.0
    Też tak myślę, że to problem nowej wersji i po wydaniu następnej problem zniknie.

Przy okazji spytam - jak importować ustawienia, hasła, zakładki do Opera Stable ? (z Developer)
    Próbowałem, szukałem, nie da się :(
  • Poziom 21  
    JanKotek napisał:
    Opera developer 32.0
    Też tak myślę, że to problem nowej wersji i po wydaniu następnej problem zniknie.

Przy okazji spytam - jak importować ustawienia, hasła, zakładki do Opera Stable ? (z Developer)
    Próbowałem, szukałem, nie da się :(

W profilu użytkownika w appdata znajdziesz foldery local i roaming są foldery opery. Skopiuj. Tam jest wszystko zapisane.
  • Poziom 12  
    Oj nie :)
    Od pewnego czasu, od pewnej wersji Opery, nie skopiujesz haseł w ten sposób.
    Pozostaje jedynie długopis i kartka, dlatego myślałem, że pozostawili choć opcję importu ustawień.
    Przy instalacji Opera Stable, czyli tej zwykłej, jest możliwość importu z np. Firefoxa czy IE (nie z Opera Dev.), ale nie o to mi chodzi.

Łopatologicznie musiałbym ponownie zainstalować Firefoxa i liczyć na to że FF skopiuje hasła z Opery Dev. Następnie ponownie zainstalować Operę Stable, żeby importować je z FF.
  • Poziom 21  
    JanKotek napisał:
    Od pewnego czasu, od pewnej wersji Opery, nie skopiujesz haseł

To chyba dobrze. Oczywiście w warunkach domowych może to być utrudnienie choć osobiści nie lubię mieć zapisywanych haseł bo to rodzi złe nawyki. Kiedyś była opcja synchronizacji i można było to w łatwy sposób przywrócić ale potem coś zmienili.
  • Poziom 12  
    Może i tak, ale ja tam wolałem mieć szybką kopię.
    No nic, jeśli Ktoś znajdzie rozwiązanie to proszę o info.