Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ferguson ariva t65 - słaba siła sygnału

alkoholik1983 09 Lip 2015 19:55 588 3
  • #1 09 Lip 2015 19:55
    alkoholik1983
    Poziom 14  

Witam

Krótki opis instalacji.
    Telewizor CRT połączony z tunerem DVB-T kablem EURO i od tunera idzie kablem antenowym do Anteny siatkowej z symetryzatorem.
    Dekoder ma już 3 lata i dział bez zarzutu. Od paru dni zaczęło dziać się coś niedobrego. Otóż siła sygnału drastycznie spadła z 70-80% do ok 31-34% i nie wiem co jest przyczyną.
    Jedynie kanały z okolic Radomska typu NTL, StarsTV działają normalnie choć siła na nich jest ustawiona na 41% (też żadna rewelacja). Aha przy 31% obraz pikselizuje zacina się i zanika dźwięk takie są objawy.
    Myślałem że to wina anteny bo dużo mówi się że siatkowe są złe. Podłączyłem antenę kierunkową tez z symetryzatorem i jest to samo. Żeby sprawdzić czy instalacja jest dobra podłączyłem telewizor z wbudowanym tunerem i jak się okazuje wszystko jest dobrze bo siła i jakość sygnału są ustawione na 100%.
    Do masztu mam w linii prostej ok 10 km
    Zrobiłem przywracanie do ustawień fabrycznych dekoder i nic się nie zmieniło oprócz tego że kanały mi się poprzestawiały i część jest nie wykrywalna.
    Skoro na telewizorze z wbudowanym tunerem działa śmiem twierdzić że problemem jest dekoder.
    Co mogło się z nim stać, czy to jest naprawialne w łatwy sposób, czy nie warte zachodu? Bo jak za naprawę mam zapłacić połowę wartości dekodera to gra nie warta świeczki.

0 3
  • Pomocny post
    #2 09 Lip 2015 21:57
    mihal2002
    Poziom 43  

alkoholik1983 napisał:
    Skoro na telewizorze z wbudowanym tunerem działa śmiem twierdzić że problemem jest dekoder.

Pewnie tak.
    alkoholik1983 napisał:
    Co mogło się z nim stać,

Się zepsuł
    alkoholik1983 napisał:
    czy to jest naprawialne w łatwy sposób

Zależy dla kogo i jakie posiada umiejętności.
    alkoholik1983 napisał:
    Bo jak za naprawę mam zapłacić połowę wartości dekodera to gra nie warta świeczki.

To własna decyzja.

1
  • Pomocny post
    #3 12 Lip 2015 16:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

alkoholik1983 napisał:
    jest naprawialne w łatwy sposób, czy nie warte zachodu? Bo jak za naprawę mam zapłacić połowę wartości dekodera to gra nie warta świeczki.

Zapewne będzie to druga część tej wypowiedzi...

"stówkę" w rękę i do sklepu po nowy dekoder.

1
  • #4 13 Lip 2015 20:48
    alkoholik1983
    Poziom 14  

Tak też myślałem. Są to produkty przynajmniej tak mi się wydaje że naprawa jest mało opłacalna przy takim przedziale cenowym co wartość dekodera :)

0
  Szukaj w 5mln produktów