Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra G - Przewody hamulcowe

09 Lip 2015 20:43 3042 6
  • Poziom 21  
    Witam.
    Mam do Was pytanie. Zaskoczyła mnie dziś w moim oplu pewna rzecz. Tak jak w temacie, model astra II, 2007r, hatchback, tylne hamulce bębnowe. Chciałem wymienić przewód hamulcowy idący do cylinderka. Kupiłem 35cm miedzianego, wszystko super, od cylinderka odkręciłem, chcę odkręcić od tego gumowego a tu zonk. Przewód metalowy jest jakby wprasowany w ten gumowy i nijak nie można tego rozdzielić. Czy macie na to jakiś pomysł? Przewód jest tak jakby z tym uchem idącym do belki sprasowany. Czy to jakiś nowy patent opla? Spotkaliście się z czymś takim? Rozumiem że aby teraz wymienić kawałek przewodu metalowego, muszę kupić nowy przewód gumowy razem z tym uchem? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Z tego co mi wiadomo to jest to normalnie odkręcane, może po prostu Ci skorodowało tak, że wygląda na jednolite?
  • Poziom 21  
    Właśnie o to chodzi że tam nie ma kompletnie gwintu. Aż zaraz zrobię fotkę i wrzucę bo ja mówiąc szczerze byłem w szoku. Robiłem już tyle samochodów i w każdym jeśli przewód hamulcowy składał się z odcinków to można było je rozdzielić a tu taka lipa.
  • Poziom 13  
    Witam, faktycznie jest taki wybieg taktyczny zastosowany w tych autach i należy tam wymienić przewodzik zespolony tzn. tą rurkę na belce z podstawką [edit] wydaje mi się, że powinien wyjść z podstawki wsporczej - sądząc po zdjęciu [/edit] i z odcinkiem gumowym aż do następnej złączki. Kosztuje to chyba jakieś niecałe 100 zł na stronę. Trochę drogo, albo pozostaje dopasować coś we własnym zakresie - mam tu na myśli zakup węża hamulcowego od czegoś innego i składanie instalacji autorskiej.
    PS. Zwróć uwagę na różne średnice złączek po dwóch stronach auta. (Prawe i lewe koło są przez to, albo dzięki temu nie do pomylenia ;-).
    Pozdrawiam!
  • Poziom 21  
    Tak to dokładnie wygląda:

Opel astra G - Przewody hamulcowe

Ok, w takim razie ten przewód gumowy należy odkręcić wyżej i mam w związku z tym pytanie. Jaka jest średnica tej końcówki którą się wkręca w ten gumowy wąż? Standardowa jak do opla czy jakaś inna? Dobrze rozumiem że z prawej i lewej strony ta średnica tej złączki jest inna? Chcę kupić krótki odcinek gumowy bo jest normalnie do kupienia i po prostu połączę to.
  • Moderator Samochody
    lukpio3 napisał:
    Czy to jakiś nowy patent opla?

Żadna nowość, wiele samochodów od dawna ma takie przewody. Miedziane buble to się montuje w strach trupach co mają jeszcze pojeździć nie więcej jak 4 lata.
  • Poziom 21  
    Temat zamykam. Kupiłem nowe przewody gumowe i jest ok :). Dzięki za pomoc.