Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odtworzyć dźwięk z TV w kinie domowym. proszę

Grzybko 09 Lip 2015 21:27 1035 8
  • #1 09 Lip 2015 21:27
    Grzybko
    Poziom 7  

Witam, na początku proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy temat.

Jestem tutaj ponieważ chcę podczas oglądania filmów na telewizorze słuchać dźwięku przez kino domowe (głośniki kina domowego). Nie mam pojęcia jak to zrobić podłączałem różne kable, różne kombinacje, nic nie działa.

Do tematu dodaje zdjęcia instrukcji kina domowego oraz zdjęcia wyjść i wejść telewizora i kina domowego.

Proszę o pomoc, jakich kabli użyć i gdzie je podłączyć.

Z góry dziękuje i pozdrawiam. Jak odtworzyć dźwięk z TV w kinie domowym. proszę Jak odtworzyć dźwięk z TV w kinie domowym. proszę Jak odtworzyć dźwięk z TV w kinie domowym. proszę

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #3 09 Lip 2015 21:53
    sanfran
    Poziom 35  

Masz wyjście optyczne na TV OPTICAL DIGITAL AUDIO OUT ale nie masz takiego na kinie domowym. Wychodzi, ze powinieneś sie zaopatrzyć w kabel EURO z przełącznikiem IN/OUT i zobaczeć czy TV wysyła dziwek po EURO złączu. Symbol pokazuje strzałkę w gore i w dół ale jak jest w rzeczywistości to musisz sam objadać.

Pamiętaj, nie zwykły kabel, ale z przełącznikiem IN/OUT, bo zwykły jedynie dostrcza sygnał do TV.

PiS. Starenkie to kino jest, nawet HDMI nie ma ...
    Watpię czy jakieś ciekawe dźwięki wyciągniesz, zależy od zamiany sygnału stereo na sygnał 5+1...

1
  • Sklep HeluKabel
  • #4 09 Lip 2015 21:57
    gosztekseba
    Poziom 31  

Nie widzę w TV portu Audio Out na chinch tylko wyjście optyczne Audio Out. Z tym telewizorem bez amplitunera/kina domowego z optycznym wejściem audio nie usłyszy się dźwięku przekazywanego przez Tv. Jedynie oglądając film na DVD i przesyłając obraz do TV, a dźwięk do kina domowego. Pozdrawiam

1
  • #5 09 Lip 2015 21:58
    anders11
    Poziom 28  

Musisz nabyć kabel z dwoma wtykami RCA na każdym końcu .Jedna strona idzie do kina domowego pod wejścia audioIN .
    Wtyki podłącz zgodnie z kolorami na panelu
    Drugi koniec kabla ,ponieważ telewizor posiada tylko wyjście audio optyczne ,należy wykorzystać piny audio na wyjsciu SCART
    Dokupisz tylko przejściówkę SCART /3RCA

1
  • #6 09 Lip 2015 21:58
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Przy takich tematach podaje się model sprzętów !
    Kabel SCART - RCA AUDIO OUT czyli EURO na CHINCH AUDIO OUT rozwiąże problem.
    Jakbyś podał model KD to sprawdzilibyśmy czy można wprowadzić po OPTICAL DIGITAL bo akurat tym dysponuje TV i to jest teraz standardem do połączeń dźwięku TV-KD .

1
  • #7 09 Lip 2015 22:00
    mihal2002
    Poziom 43  

sanfran napisał:
    PiS. Starenkie to kino jest, nawet HDMI nie ma ...
    Watpię czy jakieś ciekawe dźwięki wyciągniesz, zależy od zamiany sygnału stereo na sygnał 5+1...

A wiesz z jakiego źródła sygnał będzie dostarczany? Więc po co rwać postronki?

1
  • #8 09 Lip 2015 22:00
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Są możliwe dwa wyjścia. Jedno dość drogie, a drugie znacznie tańsze ( pod warunkiem że Twój TV posiada gniazdo słuchawkowe ). Pierwsza metoda. W kinie domowym posiadasz tylko analogowe wejście sygnału audio. TV podejrzewam, nie ma wyprowadzonego sygnału analogowego audio. Masz w TV wyjście sygnału cyfrowego ( OPTICAL DIGITAL AUDIO OUT ). Pod te gniazdo należy podłączyć przewód optyczny,
    wpiąć w przetwornik cyfrowo - analogowy
    i potem przewodami typu chincz
    podłączyć pod wejście oznaczone w kinie jako AUDIO IN. Taki układ połączeń zapewni Tobie odbiór dźwięku na zestawie kina domowego, ale do najtańszych nie należy ze względu na konieczność nabycia przetwornika cyfrowo - analogowego. Niestety, ale to będzie tylko dźwięk stereofoniczny.
    Drugi sposób znacznie tańszy, to wykorzystanie gniazda słuchawkowego, połączenie przewodem
    z kinem domowym i masz dźwięk na zestawie kina domowego.
    Tak ja widzę rozwiązanie Twojego problemu. Pozdrawiam.

1
  • #9 09 Lip 2015 22:50
    irekr
    Moderator

Jeżeli w pilocie kina domowego masz opcję/przycisk TV to sprawdź czy przy podłączeniu kina z TV przy pomocy kabla SCART - i właściwym ustawieniu wyjść audio z TV - u siebie na Panasonicu mam możliwość odtwarzania dźwięku przez kino domowe. Należy wówczas całkowicie zmniejszyć (do "0") poziom audio w telewizorze, gdyż ta regulacja nie ma wpływu na poziom audio na gnieździe SCART.

0