Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat fl - Kontrolka otwarcia drzwi nie gaśnie

09 Lip 2015 21:32 2163 7
  • Poziom 18  
    Witam. Mam problem z drzwiami. Od strony pasażera z przodu przez cały czas świeci lampka oświetlająca próg oraz świeci kontrolka sygnalizująca otwarte drzwi, centralny zamek działa prawidłowo, przebywam w tej chwili za granicą nie mam dostępu do narzędzi także rozbieranie drzwi nie wchodzi w grę. Który kabel we wiązce w drzwiach pasażera jest odpowiedzialny za podawanie sygnału do modułu komfortu? I czy jest sterowany plusem czy masą?
  • Poziom 17  
    brązowy z żółtym, podaje mase z drzwi (od zamka) do samochodu (komfort).

Moderowany przez T5:

Bzdura.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji lub wprowadzają w błąd są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 10  
    Sprawdź kable w przelotce czy nie jest przetarty. Jeśli kable są dobre zamek jest uszkodzony. Możliwe że są tylko zimne luty. Zamek otwórz zamknij jest sterowany masą. Co do kolorów przewodów nie pomogę.
  • Poziom 18  
    Czyli jak drzwi są zamknięte to na moduł podawane jest 12V czy masa?
  • Poziom 10  
    Masa a jak otworzysz masa zanika

Moderowany przez T5:

Dokładnie odwrotnie
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji lub wprowadzają w błąd są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 18  
    Jak już wspomniałem wcześniej jestem za granicą nie mam narzędzi, chcę tylko na chwile pobytu poza Polska jeżdzić bez pikania i swiecącej kontrolki na desce. Podsumowując jeśli przetnę kabel podający sygnał z zamka do modułu komfortu i zmostkuje go z masa kontrolka powinna zniknąć?
  • Poziom 18  
    Po powrocie rozebrałem drzwi. Uszkodzony był microswitch w zamku(ten na kablach, nie ten lutowany na płytce) Kupiłem używany zamek przełożyłem wszystko działa. Temat można zamknąć.