Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Fabryczne Ducato - Podłączanie Mini ISO aux in.

09 Lip 2015 22:27 9168 23
  • Poziom 12  
    Witam. Posiadam fabryczne radio Delphi i mam z tyłu opcję podłączenia wejscia aux. Kupiłem oryginalną żółtą 6-pinową kostkę w sklepie elektronicznym, podłączyłem ale nie działa. W menu radia nie mam opcji włączenia AUX. Może gdzieś muszę podać napięcie? Proszę o pomoc.
  • Poziom 35  
    Aby działał AUX musisz podać +12V na pin oznaczony "łącznikiem" na prawo od masy sygnału.
  • Poziom 12  
    Podałem właśnie 12V na łącznik ale nadal nie działa.Myślałem że może trzeba podać sygnał do radia i tak zrobiłem, Końcówkę jack podłączyłem do telefonu i sygnał cały czas jest.

Dodano po 4 [minuty]:

A gdy mierze miernikiem to z tego łącznika wychodzi +12V. Może trzeba go połączyć z łącznikiem w pierwszej kostce, tam gdzie jest zasilanie? Nie chce aż tak testować żeby nie spalić radia. :/
  • Poziom 35  
    Nie! pomyłka ten pin co wychodzi z radia z symbolem łącznika musisz podłaczyć do masy, sorry za zamieszanie.
  • Poziom 12  
    Ale z której kostki ten łącznik podać do masy? Z tej żółtej co kupiłem, czy z tej od zasilania?

Dodano po 6 [minuty]:

Radio Fabryczne Ducato - Podłączanie Mini ISO aux in. Radio Fabryczne Ducato - Podłączanie Mini ISO aux in.
    Które zdjęcie jest poprawne?
  • Poziom 35  
    Pierwsze. Choć to raczej bez różnicy.
  • Poziom 12  
    Niestety nie działa, ani tak, ani tak. Albo się nie da, albo jeszcze coś trzeba podłączyć.
  • Poziom 35  
    Po podłączeniu próbowałeś zmieniać zródło/włączyć zmieniarkę/CD...
    Guzik SRC.
  • Poziom 12  
    Oczywiście. Klawiszem "MEDIA" zmieniam źródło z tunera na cd, ale polecenia AUX nie ma. Jak w odtwarzaczu nie ma płyty wyświetla tylko "no source available"
  • Poziom 29  
    W starym blaupunkcie żeby uaktywnić aux musiałem podać masę na pin który jest oznaczony na tych zdjęciach wyżej włącznikiem ale ten z lewej strony.
    No i też mi się nie zgadza bo aux to ja mam niebieską kostkę z lewej np do mp3 a żółta to jest wyjście np na subwoofer ,i jest z prawej
  • Poziom 35  
    Może ja już się nie będę udzielał :) tylko namieszałem ... Patrzę i nie widzę. Oczywiście ze nie ta kostka.

abart64 napisał:
    W starym blaupunkcie żeby uaktywnić aux musiałem podać masę na pin który jest oznaczony na tych zdjęciach wyżej włącznikiem ale ten z lewej strony.
    No i też mi się nie zgadza bo aux to ja mam niebieską kostkę z lewej np do mp3 a żółta to jest wyjście np na subwoofer ,i jest z prawej

Dokładnie tak.
  • Poziom 12  
    Albo w tym radiu można zrobić WYJŚCIE aux właśnie na subwoofer, a nie wejscie żeby odtworzyć sygnał.
  • Poziom 29  
    Chyba tu jest obrócone to gniazdo to nie ma co kombinować co z lewej a co z prawej ale aux jest niebieska chyba cały czas.
  • Poziom 12  
    To może ja powinienem podłączyć niebieską kostkę a nie żółtą?
  • Poziom 29  
    Aux to ja rozumiem kolejne Wejście jak CD FM AM
  • Poziom 12  
    Tak, zgadza się. Ale w sklepie elektronicznym mówili że można też wyprowadzić subwoofer. Jak możecie to narysujcie mi na zdjęciu na radiu jak podłączyć te piny, gdzie masa a gdzie napięcie +12V.
  • Poziom 29  
    Specjalnie wywlokłem blaupunkta żeby zobaczyć jak to jest u mnie i nie bardzo się to zgadza.
    Zakładając że na zdjęciach jest rozpiska i widok gniazd w tym radiu to wygląda jak lustrzane odbicie w stosunku do mojego.Opis aux jest nie z tej strony i brak pinu do masy a z kolei klucze wtyczek jakby były tak samo.Coś tu jest pomieszane.
  • Poziom 12  
    Może tak podłączyć masę do tego łącznika natomiast: AF R-kanał prawy, AF L-kanał lewy, i masa z kabla pod AF T.
  • Poziom 29  
    A ta żółta weszła z prawej na oznaczone aux?
  • Poziom 12  
    Ta zółta weszła, ale nie działa. Czytam teraz wszystko na ten temat w internecie i miałeś rację że to niebieską trzeba podlączyć pod kabel aux.
  • Poziom 29  
    Poszukaj może gdzieś jest instrukcja do tego konkretnego radia z opisem tego złącza.
    Nie biorąc pod uwagę opisu pinów tylko wtykając jak u mnie to niebieska z lewej,żółta z prawej a masa na pin Din ,ale to jest bez sensu bo z lewej za dużo pinów a z prawej za mało.Niebieska ma 3 skrajne tylko obsadzone a żółta 6
  • Poziom 12  
    Właśnie chodzi o to że już od kilku dniu szukam instrukcji do tego mojego radia, ale nic takiego nie ma bo nikt nic takiego nie robił. Czytam wszystko o mini iso i aux i próbuje podłączać ale to nic nie daje.
  • Poziom 15  
    Połącz piny D OUT i D IN razem
    AF R kanal prawy
    AF L kanał lewy
    AF _|_ masa
    Włącz radio wciśnij media 2 razy i będzie AUX

moje auto to Peugeot Boxer 2012 r radio Delphi D250FL

• Poziom 26  
    Jeśli te radio ma faktycznie aux in to w menu powinna być opcja: aux on/aux off. Po aktywacji aux masz potem to w src. W wielu blaupunktach występowało coś takiego.