Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helix blue 62c - Szumy w gwizdkach, jeden głośnik trzeszczy

09 Lip 2015 22:51 504 1
  • Poziom 9  
    Witam, jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem odseparowanego zestawu przedniego w moim samochodzie spiętego ze wzmacniaczem Blaupunkt GTA2 Special 375W, a jako sygnał Alpine UTE72BT. Sygnałówki Hollywood PRO-225, a między wzmacniaczem a zwrotnicą kabel 2x2,5mm. Problem polega na tym, że z wysoko tonowych głośników słychać szum, syczenie. Podczas jazdy jest to nie zauważalne ale na postoju gołym uchem słychać to siedząc ~60cm od głośnika, co może być przyczyną, starałem się robić montaż zgodnie z wytycznymi poprawnej budowy takiego systemu, gdzie leży problem? Drugi bardziej istotniejszy problem, to trzeszczenie jednego z dużych głośników - nie do końca chodzi o trzaski, ale gdy poleci nutka z mocniejszym basem to tak jakby jeden z nich po prostu sobie nie radził, zobrazowałbym ten trzask jako paskudny rezonans "pierdzenie", lub zbliżone do drgań plastików w drzwiach, ale nic z tych rzeczy - wygląda to na defekt jednej sztuki, nawet wymieniłem stronami głośniki ale problem powędrował wraz z głośnikiem. Proszę powiedzieć jak sobie z tym poradzić, zgłosić reklamację jednego głośnika?
  • Moderator CarAudio
    kedly napisał:
    Proszę powiedzieć jak sobie z tym poradzić, zgłosić reklamację jednego głośnika?

Co mamy Ci radzić? Zgłoś i licz na cud ze uznają .