Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-30 - Emsisoft EK. Wyniki skanu

rzviro 10 Lip 2015 00:01 627 8
  • #1 10 Lip 2015 00:01
    rzviro
    Poziom 9  

Mam pewien kłopot. Od jakichś dwóch tygodni mój laptop zachowuje się trochę dziwnie. Znikają polskie litery, czasem zamula, niekiedy dysk, pamięć i CPU pracują do 100 % przy bezczynności. Sprawdziłem go: AVG, Avastem, MBAM, Adw i było czysto. Tylko EEK wykazał mi jakieś zagrożenia, ale nie wiem czy są nimi faktycznie. Wrzucam zrzut z wynikiem i prosiłbym o wyjaśnienie, co z tym robić ( na razie są w kwarantannie ). Na kilku forach czytałem na ten temat, ale odpowiedzi były zbyt różne ( fora niepolskojęzyczne ), żeby brać je na poważnie. Liczę na pomoc czy te "zagrożenia" ( nie wiem czy rzeczywiste ) usunąć czy też nie robić nic. Niby Menedżer zadań jest "wyłączony" - a działa, reszty nie znam..... 8-O

0 8
  • #2 10 Lip 2015 08:43
    Domino_2
    Pomocny dla użytkowników

Dodaj logi z programu FRST, wtedy będzie można coś Ci pomóc.

0
  • #5 10 Lip 2015 11:56
    Domino_2
    Pomocny dla użytkowników

Odinstaluj Avasta i zostaw tylko AVG. 2 antywirusy na raz zrobią więcej szkód i pożytku.

Cytat:

Task: {A083062A-5A21-4B72-920A-B36CD87B0892} - System32\Tasks\SpyHunter4Startup => C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\Spyhunter4.exe
    FF Extension: No Name - C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\browser\extensions\{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd} [not found]
    R3 cpuz136; \??\C:\Users\MIREK\AppData\Local\Temp\cpuz136\cpuz136_x64.sys [X]
    Emty Temp:

Wklej to do notatnika i zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść w folderze gdzie znajduje się plik FRST.exe, odpal go i kliknij Fix.

Przeskanuj dodatkowo programem Dr Web.

0
  • #6 10 Lip 2015 12:43
    rzviro
    Poziom 9  

Avast jest dodany jako uzupełniający ( tak zaznaczone w ustawieniach ) i ten zestaw działa z powodzeniem od kilku lat ( najpierw na Win 7, teraz na W 8.1 ). Do niedawna nie było problemu ze sprzętem, zaczęło się "cudaczyć" jakieś dwa-trzy tygodnie temu ( chyba po ostatniej aktualizacji Windy ) - wcześniej wszystko było OK. Chciałem użyć Dr Web'a, ale trzeba się logować przez szajsbuka, a ja tego g..na nie mam i mieć nie zamierzam. Poza tym Mozilla została odinstalowana ( nie wiem, czemu coś zostało ), SpyHunter też; usunąłem wczoraj kilka rzeczy, poczyściłem co nieco i parametry pracy CPU itd. wróciły do przyzwoitych poziomów, więc temat zamulania raczej odpadł. Powrócę do pytania przewodniego: czy tamte "zagrożenia" ( ze zrzutu z EEK ) usunąć czy nie robić nic, bo jedni zalecają usunąć, inni - wręcz przeciwnie.
    Ps.: Czy w ostatniej linijce Twojej wklejki ( Domino_2 ) nie zabrakło literki ( np. "p" )? Jest "Emty Temp:", a chyba winno być "Empty Temp:" ( mogę się mylić.... )?

0
  • #7 10 Lip 2015 13:00
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

rzviro napisał:
    Czy w ostatniej linijce Twojej wklejki ( Domino_2 ) nie zabrakło literki ( np. "p" )? Jest "Emty Temp:", a chyba winno być "Empty Temp:" ( mogę się mylić.... )?

Tak.
    Powinno być Empty Temp

0
  • Pomocny post
    #8 10 Lip 2015 13:32
    Domino_2
    Pomocny dla użytkowników

Dr Web nie wymaga posiadania FB, możesz go bezpośrednio pobrać choćby z :
    http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-CureIt,Program,Windows,12976.html

Zgadza się, umkła mi litera "p" :)

Przeskanuj może jeszcze ESET Online Scanner:
    http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner

Jak wykryje to ja bym usuwał.

Moderowany przez master-007:

Nie linkujemy do stron, które dokładają swoje "trzy grosze" do oprogramowania, jeżeli możemy podać link do pobierania bezpośrednio ze strony dystrybutora:
    http://www.freedrweb.com/download+cureit/gr/?lng=pl

1
  • #9 10 Lip 2015 17:13
    rzviro
    Poziom 9  

Spoko master-007, mam na DP konto i pobieram od nich bez "trzech groszy", ale skorzystałem z Twojego linka. Teraz leci Eset, potem puszczę DrWeb'a i pochwalę się wynikami. :ok:

Operacja się udała - pacjent zszedł... :lol:
    DrWeb - czysto, Eset znalazł kilka rzeczy - wrzuciłem log. Chyba to jednak nic groźnego.
    Ps.: Eset męczył się z sześć godzin. Ostatnio tyle czasu skanował Rising IS ( na XP-ku ) :D

Skoro tydzień po wrzuceniu wyników skanów jest cisza, to rozumiem, że jest OK i zamykam temat. Dzięki wszystkim pomocnym :bye:

0