Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2,8 jtd - Brak mocy błąd P0181

10 Lip 2015 08:30 1791 9
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam problem z moim fiatem ducato a mianowice świeci się czerwona kontrolka silnika po podłączeniu komputera zczytuje błąd
    P0181 - Fuel Temperature Sensor A Circuit Range/Performance
    czyli jakiś czujnik temperatury listwy wtryskowej.
    Auto na razie jeździ i pali normalnie jednak jest problem bo nie chce jechać więcej niż 110 km/h odcina moc.
    Co może być przyczyną auto kupiłem niedawno więc nie wiem co w nim było robione wcześniej .
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Czujnik temperatury paliwa sygnał poza zakresem taka definicja błędu, a co do usterki czy poza odczytem błędu była robiona jakaś diagnostyka?
  • Poziom 14  
    Diagnostyka nie bo nie wiem jakie parametry powinny być prawdłowe jeżeli chodzi o diagnostykę komputerową.
    Mam tester delphi i tam można sprawdzić parametry pracy ale nie znam prawidłowych wartości tego jeżeli to coś pomoże to mogę nagrać film podczas pracy program przy podłączonym aucie
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Zobacz w parametrach jaką temperature ten czujnik widzi, to już będzie jakaś podpowiedź, błąd wywala od razu czy w jakiś konkretnych momentach?
  • Poziom 14  
    ok później to sprawdzę i napiszę
  • Poziom 14  
    Niestety ale po podłączeniu komputera nie pokazuję parametrów tego czujnika. Ale jedna rzecz która wczoraj zauważyłem że jak silnik jest zimny nie osiągnie temperatury 90stopni to auto normalnie ma moc przekracza bez problemu prędkość 110km a jak już pojawi się temperatura 90 stopni na stałe to auto wtedy nie chce przekroczyć predkości 110 km. Ma może ktoś jakieś pomysły co to może byc
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Myślę, że w tym przypadku błąd dość dobrze lokalizuje usterkę... pozostaje też ewentualne uszkodzenie wiązki elektrycznej tego czujnika.
  • Poziom 14  
    tylko pytanie gdzie ten czujnik jest czy na filtrze paliwa na na listwie wtryskowej
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Na listwie wtryskowej
  • Poziom 14  
    To nie była wina czujnika na listwie wtryskowej tylko na obudowie filtra paliwa wymieniłem cały korpus i błąd zniknął obecnie nie ma żadnych błędów i wszystko jest ok tak więc zostawiam informację dla osób mających podobny problem .