Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 telefony na jednej lini, z blokadą połączenia, bez podsłuchu.

10 Lip 2015 09:41 927 4
  • Poziom 10  
    Witajcie,

mam pewien problem do rozwiązania, poniekąd domyślam się że można to zrobić na Slican ITS-106 lub nawet na tańszym rozwiązaniu jakim jest fritz!box ale proszę o uświadomienie mnie dokładnie. za niewielką pomoc będzie miły rewanż.

Mam sytuacje gdzie w budynku jest aparat na lini analogowej.
    Potrzebuję z tej lini zrobić wyjście na dwa aparaty na dwa pomieszczenia

ALE:

a/ W aparacie 1 w biurze mamy admina - dzwonimy i odbieramy połączenia ETC
    b/ w aparacie 2 w warsztacie mamy tylko odbieranie połączeń oraz najważniejsze po podniesieniu słuchawki w aparacie 2 nie słychać rozmowy prowadzonej przez aparat 1.

c/ w aparacie 2 mamy odbieranie połaczeń oraz dzwonienie TYLKO jeden numer, oraz analogicznienajważniejsze aby po podniesieniu słuchawki w aparacie 2 nie słychać rozmowy prowadzonej przez aparat 1.

Prosiłbym o podpowiedź, jak rozwiązać tego typu problem.

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam majsterkowiczów!
  • Poziom 23  
    Ja bym polecił Slican IPS. Cena podobna do Slican ITS a możliwości dużo więcej.
  • Poziom 10  
    Tzn,ja potrzebuje tylko

Połączyć dwa telefony
    Jeden dzwoni i odbiera
    Jeden tylko odbiera i nie podsłuchu rozmowy na poprzednim po podniesieniu słuchawki lub
    Jeden tylko odbiera, nie podsłuchu rozmowy na poprzednim po podniesieniu słuchawki i wybiera tylko numer szefa.

Jakoś specjalnie więcej bajerów tam nie trzeba. Która zatem opcje polecacie? A może da się to zrobić jakoś taniej Fritz boxem? Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    myślę że taki zestaw: Gigaset A420 Duo spokojnie by wystarczył do tego
  • Poziom 10  
    W tym modelu niestety nie ma możliwości zablokowania słuchawki aby była tylko do odbierania połączeń.