Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK1 1995 1.8 benz. - Gaśnie i nie można odpalić

10 Lip 2015 13:56 858 1
  • Poziom 9  
    Witam

Przeszukałem już wszystkie fora i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, który mam z autem od ponad roku.

Auto czasami podczas jazdy nagle gaśnie. Przez 2-3 min jest problem z odpaleniem po czy odpala bez problemu.
    Zdarza się to kilka razy w miesiącu.

Ostatnio miałem również problem z jego odpaleniem po postoju. Po chwili jednak odpaliło. To co udało mi się zauważyć, że po przekręceniu kluczyka nie włącza się wtedy na chwilę pompa paliwa w baku.
    Po kilku próbach jednak się włączyła i auto odpaliło.

Wymieniłem już czujnik położenia wału korbowego. Bez zmian. Co prawda na używany ale ponoć był sprawny...

Dzisiaj auto jest drugi dzień u mechanika, który nic nie znalazł. W rozmowie wyczułem jego oburzenie, że w ogóle przyjechałem takim starym autem do niego i tak to już jest w takich autach. Bez komentarza.

Nie byłoby może problemu, gdyby nie fakt, że autem jeździ głównie moja żona i zawozi dzieci do szkoły. Raz jej zgasło na środku skrzyżowania :-(

Czy jest jakiś przekaźnik, albo bezpiecznik, który podaje napięcie na silnik pompy?

Ma ktoś schemat instalacji elektrycznej tego modelu?

Auto posiada immo, ale po wciśnięciu guzika na pilocie dioda kontrolna zapala się właściwie.

Dzięki z góry za pomoc
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
  • Poziom 9  
    Udało mi się zdiagnozować. Jak zgaśnie to trzeba poczekać, aż IMMO się aktywuje i wtedy wyłączyć pilotem. Po tym odpala od razu.
    Wcześniej jak gasł to miałem kluczyk w stacyjce cały czas i IMMO nie aktywował się.

Sprawdziłem to dwa razy i za każdym razem zadziałało. Poczekać 25 sek. i ponownie deaktywować IMMO.

Teraz pytanie co dalej. Muszę jakoś dostać się do tego IMMO i powymieniać przekaźniki.

Dam znać jak to zrobię.