Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane - Akumulator

Wanderley9 10 Lip 2015 15:29 642 6
  • #1 10 Lip 2015 15:29
    Wanderley9
    Poziom 12  

Mam problem Centrą Futurą 50Ah 510A rozruchu (~7 lat). Generalnie dolałem wody destylowanej, bo były braki, ale naładować się więcej nie da i ma lekko mniej jak 11V. 4 cele bulgoczą i są już brudne, a 2 nic się nie ruszają i są czyste. Auto 1,6 litra.

Przyszedł czas na zmianę, ale czytając internet dostaje oczopląsu.

Wstępnie myślałem o

Centra Futura 53Ah lub Varta Blue/Silver 52Ah

Jak wygląda kwestia awaryjności/długości pracy miedzy tymi dwoma producentami? Z tego co czytałem są straszne problemy z reklamacja i producenci nie chcą uznawać. Jakieś świstki od autoryzowanego serwisu, który montował akumulator itp?
    Ewentualnie jakie inne modele/firmy polecicie? Mile widziane wypowiedzi osób, które sprzedają akumulatory lub są w temacie :)

0 6
  • #2 10 Lip 2015 17:16
    CMS
    Administator HydePark
  • #3 10 Lip 2015 18:44
    gimak
    Poziom 37  

Wanderley9 napisał:
    Mile widziane wypowiedzi osób, które sprzedają akumulatory

Spotkałeś się z przekupką na targu, która mówiła, że ma towar nieświeży?
    Ja we wszystkich swoich powozach przy wymianie akumulatora przechodziłem na Centrę. Przy wyborze konkretnego egzemplarza (modelu) parzyłem, czy jest możliwość sprawdzania i uzupełniania elektrolitu. Wcześniej była to Futura, ale jak zrobili je bezobsługowe (nie ma dostępu do korków, to teraz kupiłem Standard. Wszystkie Centry służyły od 6-8 lat.

1
  • #4 10 Lip 2015 21:10
    zed71
    Poziom 22  

na pewno nie kupuj boscha i harta- zresztą to ta sama produkcja. oba wytrzymały u mnie 1,5 roku (różnica 1 m-ca). z reklamacją jest ciężko a i tak nie uznają - tak było u mnie: zakupiłem w sklepie, a nie miałem pokwitowania z serwisu wiec uznali że winne było auto. harta kupiłem jako zamiennik bosha (poszedł wtedy na reklamację) ale też szybko wysiadł.

0
  • #5 13 Lip 2015 15:27
    Wanderley9
    Poziom 12  

gimak napisał:
    Wanderley9 napisał:
    Mile widziane wypowiedzi osób, które sprzedają akumulatory

Spotkałeś się z przekupką na targu, która mówiła, że ma towar nieświeży?
    Ja we wszystkich swoich powozach przy wymianie akumulatora przechodziłem na Centrę. Przy wyborze konkretnego egzemplarza (modelu) parzyłem, czy jest możliwość sprawdzania i uzupełniania elektrolitu. Wcześniej była to Futura, ale jak zrobili je bezobsługowe (nie ma dostępu do korków, to teraz kupiłem Standard. Wszystkie Centry służyły od 6-8 lat.

Futura ma dostęp do korków. Wyżej pisałem, że dolałem do swojej wody destylowanej. Futura+ nie wiem. Bezobsługowość to ściema. Co do "przekup", widzisz trafiają się czasami przypadki, że ktoś szczerze coś napisze i na to liczyłem :)

0
  • #6 13 Lip 2015 16:08
    gimak
    Poziom 37  

Wanderley9 napisał:
    widzisz trafiają się czasami przypadki, że ktoś szczerze coś napisze

W każdej regule są wyjatki. Co do dostępności korków w Futurze. Dwa lata temu wymieniałem oryginalne aku w corolli i chciałem zamienić na Futurę, właśnie ze względu na dostępność korków i tu gość u którego już kilka aku wymieniałem uświadomił mnie, że w Futurze od ponad roku korki są niedostępne (pokrywa przyspawana, osobiście tego nie sprawdzałem) i dlatego wziąłem Centrę Standard.

0
  • #7 13 Lip 2015 17:48
    Wanderley9
    Poziom 12  

Jakie powinno być napięcie sprawnego akumulatora w sklepie :) Od kiedy zaczyna się zasiarczenie? 12,5V -12,53V pomierzyłem na kilku sztukach. Data produkcji od 2013 do 2014 LOL

0