Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf 4 - Brak napięcia w podłączonym gnieździe haka

10 Lip 2015 15:49 1152 10
 • Poziom 7  
  Kupiłem używanego haka wraz z wiązką. Prowizorycznie wpiąłem się w przewody tuż przed kostką, która wchodzi w listwę tylnej lampy, owinąłem końcówki przewodów na przewodach z instalacji samochodu, chciałem sprawdzić czy działa, a później lutować. Po podłączeniu przyczepki okazało się że nie działa w niej żadna żarówka. Gdzie może tkwić problem?
 • Poziom 41  
  Zacznij od dobrej masy, a później sprawdzaj po kolei wszystkie przewody żarówką.
 • Poziom 7  
  Masę też brałem z lampy. Obiło mi się o uszy, że jak weźmie się z karoserii to dzieją się cuda w przyczepie...
 • Poziom 35  
  Nie podałeś roku prod. auta. Sprawdź, może przyczepa musi być "podpięta elektrycznie" poprzez moduł.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Skoro nie działa żadne światło to najprędzej brak masy.
  Sprawdź żarówką w gnieździe czy zaświeci będziesz wiedział czy to wina przyczepy czy auta.
  Może masz tam jakiś włącznik w gnieździe który odcina zasilanie jak nie ma podpiętej wtyczki.
 • Poziom 7  
  Nie spodziewałem się żadnego włącznika, więc nie skupiałem się nad tym, ale nic nie rzuciło mi się w oczy. Samochód jest z 99 roku, więc pewnie nie potrzebuje żadnych modułów. Powiedzcie mi skąd najlepiej wziąć masę, przewód który dochodzi do lampy czy blacha?
 • Poziom 26  
  Możesz jedno i drugie (blacha pewniejsza w tym przypadku)
 • Poziom 1  
  No i właśnie między innymi z tego powodu, jeśli ktoś mnie pyta, nie polecam używek. Oprócz rdzy, możliwości, że są na haku mikropęknięcia i problemów z montażem... Cóż, to inna kwestia, że kiedyś montowanie haków było trochę prostsze, teraz technologia się robi zaawansowana i samemu trudniej... Jednak wolę mieć gwarancję. Pozdrawiam.
 • Poziom 7  
  Hak ogarnięty, jeśli kupi się w dobrym stanie to nie ma najmniejszego problemu z montażem, wystarczy dobrze poszukać i nie brać pierwszego lepszego. Co do moich problemów okazało się, że w ogóle nie było problemu... Najpierw wziąłem masę z lampy, podpiąłem się pod przyczepkę sąsiada, ale mój błąd polegał na tym, że podłączyłem tylko przewód. Przy drugim podejściu masa poszła z blachy, wszystko sprawdziłem próbówką - działa. Ponownie podłączyłem przyczepkę, świateł brak... Sąsiada olśniło, że przyczepka bierze masę nie z gniazda a z linki, którą zakłada się na hak. Więc sprawdzając światła podpinajcie linkę, hak i przewód bo często może to zaoszczędzić dużo czasu. Temat do zamknięcia.