Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy to dobry TV - Philips 8809 i nowa seria 7000

Novac7 16 Sie 2015 11:36 14802 79
  • #31 16 Sie 2015 11:36
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

Przymierzam sie do zakupu PHILIPS 55PUS7170/12 w Saturn za 5099 zł.Pisze że ma Dts premium więc mam nadzieje że odtwarza pliki mkv z Dts.Ma też mpo i hevc nareszcie.

• #32 16 Sie 2015 13:57
    Novac7
    Poziom 8  

No to 1700 zł mniej niż dałem za 55PUS8809/12, a przy obecnych cenach 1200 zł mniej (miesiąc nie minął i już 500 zł do tyłu :| )

Zobaczymy jak będzie z tym hevc, bo już nawet na naziemnej są kanały np. TVN hevc, mam nadzieję, że nie zrezygnują z nadawania tych zwykłych. Nie wiem jeszcze jak jest z nagraniami 4K np. ze smartfonów, bo obecnie większość z nich to potrafi, a nie mam jak u siebie sprawdzić czy one zapisują to w hevc?

Ogólnie po tym prawie miesiącu z Philipsem wypunktuję co fajne a co nie:
    + 4K jest naprawdę widoczne, tylko nie w oglądaniu krajobrazów, bo tam nie ma różnicy, ale linie, kółka, których jest dużo, chociażby loga stacji, menu jest 4 razy lepiej
    + jakość dźwięku, może nie mistrzostwo świata, ale dobrze, jedynie myślę nad dokupieniem subwoofera od serii 9000, na olx sprzedają takie
    + wskaźnik w pilocie, bardzo się przydaje w chrome, nie wyobrażam sobie jak można nawigować bez niego, a korzystam z tego sporo, chociażby filmy, seriale na cda
    + wyszukiwanie głosowe działa bardzo dobrze, szuka w chrome, youtube i nie tylko i daje możliwość wyboru, ale to taka funkcja bardziej pokazowa jednak niż użyteczna
    +/- aplikacja youtube - była po prostu świetna, filmy w 3D działały, no po prostu genialna, brakowało tylko możliwości wyboru opcji jakości jak na kompie, było tylko hd albo nie hd, zaaktualizowałem ją na początku, ale od razu odinstalowałem aktualizację, ale niestety od wczoraj nie można oglądać na starej wersji już pisze, że expired, a nowa wersja to TRAGEDIA, nie ma 3D, za każdym razem włącza wyszukiwanie głosowe dopiero ręcznie trzeba przełączać na klawiaturę, nie ma wcale opcji wyboru jakości, same negatywne komentarze na sklepie play... ale to teraz będzie w każdym tv z androidem
    - zawiesza się - to fakt, nie często i nie jakoś bardzo denerwująco, ale jednak, są też błędy w oprogramowaniu, np. po wyłączeniu z prądu traciłem wszystkie ustawienia obrazu, dźwięku, teraz niby raz wyłączyłem i było ok ustawione, ale dźwięk się zmienił sam w opcji surround i tylko tam | how is it possible :?: |

Tak oprócz tego, dość mocno się grzeje, od spodu dotykając można się poparzyć (serio), na zimę dobry grzejnik 135W :wink:

Pamięci jest 1,6 GB (w 7170 16GB :D ), mało, ale i tak nie korzystam, zresztą taka preinstalowana gra Badland się przycina, a przecież to gra 2D! Świadczy to o słabym układzie graficznym. Zresztą do 4K potrzeba sporej mocy.

RAM jest 1GB, to taka najmniejsza akceptowalna ilość, bo niektóre strony, np. cda w wersji pełnej wywalają błąd, ale na mobilnej jest ok. Radzę sprawdzić ile RAM jest w nowej serii 7000, bo ma już androida 5.0, a dla niego 1GB to wymagania minimalne.

Ciekawi mnie też procesor, ma ktoś informacje co to za cudo? Przypuszczam procesor mobilny MediaTek, chyba jedyny wtedy (2014) hexa-core.

• #33 16 Sie 2015 14:21
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

Na tv zawsze bedzie sie tracić , ja Sharpa 40 cali kupiłem za 6000 tys. Potem sprzedałem za 800 zł,pierwszego Samsunga 32 całe za 4000 tys.warty 500 zł.Dawno temu Sony kineskopowy ze stolikiem 32 cale za 6000 tys. poszedł za 800 zł.Interesy życia można powiedzieć , ale jak chce sie najnowszy sprzęt to tak jest.

• #34 16 Sie 2015 21:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A jakie masz materiały 4k, z czego ?

• #35 17 Sie 2015 13:00
    Novac7
    Poziom 8  

Nie ma materiałów 4K - ale jest skalowanie do 4K
    Tak to wygląda:

Porównanie:
    - na Samsungu FHD

- na Philips UHD

Może się wydawać, że na FHD jest nawet lepiej, ale nie jest. Jeśli się odejdzie kawałek, to obraz na UHD wygląda lepiej - ten silnik skalujący robi to tak, że z takiego super bliska jest gorzej, ale chociażby z tych obrazków z porównania - wystarczy odejść od monitora na ponad 3 metry to zobaczycie, że na FHD nadal są schodki a na UHD te rozmycia robią się ostre. Tak mi się bynajmniej wydaje :)

• #36 17 Sie 2015 15:43
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

To filmów 4k z Youtybe nie odtwarza ?

• #37 17 Sie 2015 17:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

No właśnie skalowanie. Każde skalowanie daje gorszą jakość niż system natywny .
    I widać to będzie na każdym FHD.
    Odtwarza każdy telewizor bo to nie jest 4K natywne , ale 4K Youtubowe.

• #38 17 Sie 2015 22:03
    Novac7
    Poziom 8  

Nie zgodzę się z tym - tylko na kompie możesz odtworzyć 4K na youtube i jest to natywne 4K, natomiast obcięte jakościowo nieco, aby nie trzeba było łącza 100 Mbit/s tylko 20 Mbit/s.

TV nie odtwarza filmów 4K z youtube z dwóch powodów:
    1. filmy na yt w 1440p i 2160p są w HEVC
    2. odtwarzacz yt jest zupełnie inny od tego w kompie, nawet inny niż na smartfonie - nie ma możliwości wyboru rozdzielczości i tak przyglądając się to puszczają filmy na 90% w 720p, nawet yt w chromie nie ma wyboru rozdzielczości.

Więc nawet mając HEVC nie odtworzysz w 4K na yt.
    Jedyna opcja do podpiąć laptopa do telewizora. Dobrego laptopa.

• #39 18 Sie 2015 01:34
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

Trzeba będzie więc ściągnąć film 4k z yt na dysk zewnętrzny i spróbować odtworzyć na tv 7170 , może pójdzie. Dzisiaj odbieram to poeksperymentuje.Odbieram z Saturna z Warszawy to zobaczę czy odbiera TVN hevc dvbt.

• #40 18 Sie 2015 01:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Pamiętaj o kalibracji obrazu.

• #41 18 Sie 2015 10:30
    Novac7
    Poziom 8  

To super, jak możesz to napisz czy nowa aplikacja youtube działa Ci w porządku, bo tak jak pisałem, u mnie tragedia, jeszcze zacina się i obraz z dźwiękiem się rozjeżdża.
    I ogólnie tak jakie wrażenia, czy dobre 'value for money'.

• #42 18 Sie 2015 19:38
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

W Saturnie Janki nie łapią tvn hevc :(wiec nie sprawdziłem,co do yt to odtwarza płynnie filmy 4k, tylko pytanie czy to rozdzielczość 4 K bo nie ma żadnych ustawień ,sadząc po jakości to bedzie to 4 K.Po zakupie zaktualizowałem firmware do nowej wersji.Mam model 6600 z 2013 r i specjalnej różnicy w jakości obrazu z rożnych źródeł nie widzę.Nawet jakby ten nowy 7170 działał z lekką mgiełką, ale to pewnie do ustawienia.Jak najlepiej dokonać kalibracji obrazu?

Dodano po 19 [minuty]:

Widać różnicę 4k vs full hd na tym filmie http://youtu.be/55SWtb1Hm7w
    Czyli yt idzie w 4k

Dodano po 2 [godziny] 26 [minuty]:

Dźwięk plastikowy , w starszym serii 6000 dużo lepszy.Ściągnąłem z yt MP4 w 4k i tv nie odczytał:(

Dodano po 44 [minuty]:

Archos video player odtwarza MP4 w 4k ale tnie niemiłosiernie , pozostaje czekać na aktualizacje

• #43 18 Sie 2015 21:39
    Novac7
    Poziom 8  

Po primo wybrałeś zły film - co to za porównanie obrazów nagrywanych różnymi kamerami.
    Tu masz od tego samego autora nagrywane tą samą kamerą w UHD i FHD https://www.youtube.com/watch?v=7tuMw7ThT1M . Na tv widzę tylko bardzo niewielką różnicę, co mnie utwierdza w przekonaniu, że jest obraz tylko HD.

Na kompie jest zauważalna różnica od rozdzielczość 1080p wzwyż - im więcej tym lepiej - mimo tego, że mam monitor FHD. Jak to możliwe? To właśnie co pisałem wcześniej - youtube obcina jakość filmów, aby zajmowały jak najmniej miejsca - wiadomo przesył danych to koszty. Odpowiednie algorytmy skalują piksele. I wtedy ja ustawiając rozdzielczość na 4K (np. w tym powyższym filmie yt) pobieram materiał 4K, zaś mój procesor z czterech pikseli robi jeden piksel aby wyszło full hd, co oznacza wyższą zauważalnie jakość materiału niż gdy ustawiam rozdzielczość na 1080p, bo wtedy pobieram FHD i odtwarzam FHD, które jest optymalizowane przez youtube. Mam nadzieję, że wyjaśniłem choć trochę.

To bardzo dziwne, że nie odtwarza MP4 w 4K.

Do 4K potrzebna jest duża moc obliczeniowa, ale jaka?
    Gdy chodzi o yt np. ten film https://www.youtube.com/watch?v=iNJdPyoqt8U
    Prosty test procesora: włącz film, wybierz jakość 2160p 4K, full screen, prawy klawisz myszki na film, wybierz 'statystyki dla nerdów' i patrz na dropped frames, każda stracona klatka to niewyrabianie procesora. U mnie na kompie tracę około 1 klatkę na 1000, ale mam najwyższy model 4 gen i5 3,9 GHz. Na laptopie gdzie mam dual core, to nawet na 1080p tracę po pare klatek, a na 1440p to już się okropnie tnie. To jak ma TV ze swoim procesorem chłodzonym pasywnie odtworzyć 4K?

• #44 18 Sie 2015 23:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips wprowadzi up date do HEVC jeszcze w tym roku, albo inaczej mówiąc jeszcze przed uruchomieniem w Polsce Netflix 4K.

• #45 19 Sie 2015 12:56
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

Ja myślę że wbudowali sprzętowy dekoder hevc i tv uciagnie 4k mp4 jak w przeszłości mkv full HD. Nowy tv nie ma Skype , i trzeba dokupić soundbar żeby był znośny dźwięk.Z YT idą filmy w 4k bez zacinania.

• #46 19 Sie 2015 18:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dlatego jak ktoś chce kamerę Skype to bierze 55 PUS8109 / 8209 - ten ma wszystko.

• #47 19 Sie 2015 19:02
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

E tam, można dokupić mam kamerę do serii 6000 i tylko czekam aż w Google play odpalą Skype.

• #48 19 Sie 2015 21:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że można ale licząc pełne wyposażeni i jakość obrazu serii 8xx9 , to jest super sprawa.

• #49 21 Sie 2015 17:59
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

Tak , ale jak dla mnie za duża różnica w cenie a za mała w jakości obrazu.Na marginesie 7160 nie widzi dysku exfat, stary seria6000 widzi.Dzisiaj już jest nowa aktualizacja firmware, na poprzednim troche muliło menu.Działa za to easylink hdmi arc i włącza i wylacza automatycznie amplituner przez co nie muszę kupować sounbaru.Pogłasza się i przycisza przez tv , tv steruje amplitunerem.

Dodano po 11 [minuty]:

Zainstalowałem wlaśnie aktualizację, odmuliła menu działa płynnie.

• #50 21 Sie 2015 18:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To teraz będzie extra !

• #51 21 Sie 2015 21:24
    Novac7
    Poziom 8  

Do serii 7000 włącznie są na IPS, wyżej już VA, także różnica w obrazie jest.

Jak nie widzi exfat to zawsze możesz przeformatować dysk na ntfs, choć exfat jako nowszy jest i trochę szybszy.

Jeszcze jedna rzecz świetna w Philipsie o której nie pisałem - kopia lustrzana ekranu :)
    Jednym przyciskiem mam ekran smartfona na TV i dźwięk również, odpalam sobie listę utworów np. Spotify i do treningu słucham z głośników TV, które są naprawdę dobre.

• #52 21 Sie 2015 21:44
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

Dziś w Media słuchałem wysokich modeli , dla mnie dźwięk słaby.Nawet soundbar Samsunga za 700 zl z subem grał słabo.Dopiero dźwięk z ampli z subem i dużymi frontami jest ok.Głos niski nie pudełkowy jak z głośnika w tv.Z sentymentem wspominam Sony serię KV... duże pudło ale niski dźwięk głosu nie do osiągnięcia w cienkich LCD .Jeszcze jedna denerwująca rzecz starsze tv Philips mają więcej funkcji niż te nowe obsługę exfat, skype,lepszy pilot.Tak jak z Sony Ps4 może mniej niż Ps3 nie ma serwera multimedialnego , dopiero od miesiąca odtwarza mp3!.

• #53 22 Sie 2015 06:44
    RomanoMorawiano
    Poziom 12  

Chcę kupić żarówkę Philips Hue , czy sama bez mostku współpracuje z nowymi tv Philipsa?Z tego co wiem ma wbuwodawane wifi tylko czy tv może nią sterować ambilightem czy niezbędny jest mostek?

• #55 10 Wrz 2015 17:25
    Novac7
    Poziom 8  

Rodzina (starsi ludzie po 60) była u mnie ostatnio i jak zobaczyli tego mojego Philipsa 8809 to powiedzieli, że muszą mieć takiego samego :D
    Zamówiłem w euro tego 8809 (6199 zł), dodatkowo 8109 (4999 zł) do porównania i na sklepie był jeszcze 7509 (3990 zł).
    Pojechałem z nimi obejrzeć i choć mówiłem, żeby wzięli tańszy, bo różnica w obrazie niewielka, nawet między 7509 (FHD) a 8809 (4K), jedynie z bliska to widać <3m (na czym mi zależało), to nie, bo oni też chcą 4K i kupili taki sam jak mam. A między 8809 a 8109 to już w ogóle różnicy z daleka nie ma, tylko z bliska.

RomanoMorawiano mi również udało się odtworzyć materiał 4K ściągnięty z youtube, natomiast dopiero po zainstalowaniu programu MX Player i również tak się tnie, że nie da się oglądać. Jak to możliwe, że w ogóle odtworzyłem materiał 4K nie posiadając HEVC? Proste - okazało się, że filmy ściągane z youtuba są w h.264 MPEG-4 a nie w h.265 HEVC, wystarczy sprawdzić zaawansowane dane filmu. Natomiast to oznacza, że żadna aktualizacja nie naprawi tego problemu wprost. Jedynie musisz czekać aż włączą Ci HEVC aktualizacją (bo słyszałem, że jeszcze nie ma) i dopiero przekonwertować z h.264 na h.265 i będzie szło 4K bez zacinania.

• #56 11 Wrz 2015 00:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Będzie aktualizacja październik/listopad.

• #57 25 Wrz 2015 17:41
    paju
    Poziom 2  

Witam. Skusiłem się na 48pus7600 i też nie radzi sobie z 4K z you tube niby chodzi ale nie jestem pewien czy 4k. Jak ściągnę z you tuba downloaderem 4k to szatkuje albo czarny ekran pisałem do philips na czacie i napisał mi że nie obsługuje AVC (high@L5.1) tylko max L4.1. Jak jest do ściągnięcia materiał 4k pod ten telewizor proszę o linki na PW.

• #58 25 Wrz 2015 17:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież to jest Youtubowe 4K.
    Puść natywne i gra.

• #59 25 Wrz 2015 19:26
    Novac7
    Poziom 8  

Jeśli nadal nie ma aktualizacji do HEVC to nic sobie przez tv w 4K nie obejrzysz. Tylko zdjęcia możesz.

Jedyny sposób, aby zobaczyć obrazy ruchome w 4K, to posiadanie laptopa/kompa z kartą graficzną obsługującą 4K i przez kabel HDMI podłączyć do tv, w laptopie/kompie wybrać rozdzielczość 2160p i wtedy załączyć youtube i 2160p. Co ważne tylko najnowsze karty graficzne serii GTX 9xx posiadają port HDMI 2.0, który obsługuje 4K@60Hz. W tv jest tylko jeden port HDMI 2.0 (numer 1). A jeśli się ma starszą kartę graficzną, która ma wyjście HDMI to będzie 4K@30Hz, czyli trochę mało.

• #60 27 Wrz 2015 16:26
    paju
    Poziom 2  

Niestety nie mam tak mocnego komputera. Czyli do wyjścia aktualizacji nie otworze żadnego materiału 4K z dysku usb?