Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy to dobry TV - Philips 8809 i nowa seria 7000

10 Lip 2015 16:49 15189 79
  • Poziom 8  
    Witam,
    Chciałbym dowiedzieć się, czy model telewizora, który tak wstępnie sobie upatrzyłem będzie dobry. Tak jak w temacie Philips 55PUS7150/12.
    Kosztuje on 6300 zł i chciałbym się dowiedzieć, czy w tej cenie znajdziecie może coś lepszego?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 22,5 m²
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-4,25 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? na telewizor świecić będzie około 17-19 w lato
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE40C650L1W LCD 40 cali, kupiony dawno temu kosztował coś koło 2500 zł
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, dobre głośniki, chciałbym spróbować ambilight
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? satelita z orange
    10. Jakie urządzenia? DVD (płyty weselne klienci oglądają, mamy zespół muzyczny), czasem jakiś film z pendrive'a, zdjęcia
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? właściwie to wszytko po trochu
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej tak, jakieś youtube czy coś
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? raczej philips, bo ma ambilight
    17. Preferencje co do wielkości? około 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? niska jakość dźwięku i nie widzę piłki na meczach często na obecnym sprzęcie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? podobne proporcje
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? powiedzmy, że do 6500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? przeczytałem, że lepsze jest pasywne
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Tak, rzeczywiście ciekawy model znalazłeś. Na stronie philipsa nie ma już serii 8000 i nie widziałem go wcześniej, bo to chyba zeszłoroczny model.

Fajnie, że ma wskaźnik w pilocie do sterowania, sterowanie gestami, kamerę i lepsze głośniki. Trochę wadzi mi aktywne 3D, ale z tego 3D to może bym 2 razy na rok korzystał, więc nie duża wada oraz tylko 1,6 GB na aplikacje. Reszta to prawie to samo. Nie wiem jak różnice w obrazie, ale pewnie na korzyść tego co podałeś. Jest też 700 zł droższy mimo tego, że starszy.

Jeszcze przemyślę, ale raczej dałeś lepszą propozycję :)
  • Poziom 26  
    Novac7 napisał:
    Tak, rzeczywiście ciekawy model znalazłeś. Na stronie philipsa nie ma już serii 8000 i nie widziałem go wcześniej, bo to chyba zeszłoroczny model.

Fajnie, że ma wskaźnik w pilocie do sterowania, sterowanie gestami, kamerę i lepsze głośniki. Trochę wadzi mi aktywne 3D, ale z tego 3D to może bym 2 razy na rok korzystał, więc nie duża wada oraz tylko 1,6 GB na aplikacje. Reszta to prawie to samo. Nie wiem jak różnice w obrazie, ale pewnie na korzyść tego co podałeś. Jest też 700 zł droższy mimo tego, że starszy.

Jeszcze przemyślę, ale raczej dałeś lepszą propozycję :)

Przecież podłączysz dysk i na apki masz oooo , a może jeszcze więcej.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    A mógłbyś podać gdzie mogę kupić go za te 6500 zł? Bo ja znalazłem jedynie za 7000 zł na euro.

Co do aplikacji, to myślałem, że jest tak jak na telefonach z androidem, że można instalować tylko na pamięci wewnętrznej.

Aha i niestety z tym modelem zdarzają się problemy z zawieszaniem się, restartowaniem itp (Link),
    a z tym nowym z tematu to nie wiadomo, może lepiej a może gorzej, natomiast ma 50Hz natywnie, więc słabo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Bierz nowy model, stary nie ma dekodera hevc.
  • Poziom 8  
    Już wziąłem 55PUS8809 i zauważyłem, że nie ma hevc .265 jak chciałem obejrzeć filmy 4K. Ale nie żałuję, lepiej kolorystycznie pasuje do pokoju, bo srebrny :) No i ta jakość obrazu...
    Mam tylko nadzieję, że nie wycofają z youtube starszego .264 bo było by słabo.
    A jest jakiś sposób, aby obejrzeć te filmy 4K bez podłączania laptopa do TV? W sensie można je jakoś przekonwertować nie tracąc na jakości czy coś?
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Na pewno trzeba się liczyć z tym, że straci się jakość. Znakomite Full HD nie wystarczy :D?
  • Poziom 8  
    Po prostu chciałem sobie zobaczyć te 4K, zgrałem film, usiadłem na podłodze z 1,5 m od TV i format nieobsługiwany :(
    Ale w menu jest 4K, to widać, literki takie jak "O" są okrągłe a nie kanciaste i to na plus.
    Normalnie siedzę prawie 4 m od TV, więc nie ma problemu, nawet na youtube opcja hd (szkoda, że jest tylko wybór hd albo nie hd) czyli chyba 720p jest wystarczająca w zupełności. Ale film 1080p z pendrive to już powala :)

To tak przy okazji, co mam zrobić, aby móc zmieniać kanały z satelity gestami/głosem/pilotem od TV a nie pilotem od dekodera? Bo dekoder jest podłączony z TV kablem HDMI i kablem z liveboxem. W ogóle jest to możliwe?
  • Poziom 28  
    A to tego nie wiem - nie miałem osobiście do czynienia z tym modelem. W instrukcji nie ma?
  • Poziom 8  
    Znalazłem tu na forum, że potrzebny jest moduł CI, koszt to około 150 zł.
    Natomiast nie znalazłem posiadacza takiego rozwiązania przy połączeniu z liveboxem - pewnie trzeba z niego zrezygnować, choć to niewielka strata.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    To znaczy z 4K to po prostu nawet w instrukcji znalazłem, że nie można odtwarzać materiałów o rozdzielczości większej niż FHD z nośników typu USB, jedynie materiały statyczne można. A jak się chce 4K to przez HDMI 2.0.

Teraz gorsza rzecz się zdarzyła, mianowicie przestało działać 2/3 diód ambilight. Ma przyjechać serwisant z Philipsa i zabrać go na jakiś czas :(

To jak testujesz to zobacz czy u Ciebie też tak słabo działa obsługa gestami, że po 4 godzinach nauki nadal mi gubi rękę, albo zanim się uaktywni to trzeba kilka razy ją podnosić. Myślałem, że będzie to bardziej intuicyjne.
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Takie zabawy nie są potrzebne. Podczas oglądania meczu i bramki, można telewizor wyłączyć :P
  • Poziom 8  
    Są jeszcze 2 rzeczy, które nie działają:
    - ważniejsza - właściwie nie da się przeglądać zdjęć, czy to z pendrive czy z aparatu na różnych wejściach usb obraz lata, zaczyna migać różnymi kolorami, tak jak kiedyś pamiętam przy ustawianiu satelity, a tego zdjęcia http://interfacelift.com/wallpaper/D67e4eca/03397_rockefellercallsitaday_3840x2160.jpg (przerzucając je na pendrive) nie jest w stanie nawet otworzyć, choć to zwykłe jpg, a stary Samsung bez problemu je otwiera
    - druga - nie da się zobaczyć zainstalowanych aplikacji w sklepie play, mimo czekania 5 minut nie załadowała się żadna

W takim razie są już 3 rzeczy, które idą na gwarancję.

I ten mój stary Samsung za 2370 zł, który podałem na początku tematu otwiera wszystko i to około 1,5 raza szybciej - to taki mamy postęp?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Po wyjęciu z gniazdka już zdjęcia i sklep play są ok.

Małe porównanie:
    Samsung
    Philips

Nie podałem tel, bo pomyślałem, że wszytko jest wyjaśnione, ale już wysyłam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Philipsa i tak już ociepliłem w stosunku do ustawień standardowych, a Samsung to ma takie ustawienia od dawna i nie zmieniałem. Są w różnych pokojach, ale jakby postawić obok siebie i ustawić podobnie, to myślę, że różnica byłaby niewielka, szczególnie w porównaniu z różnicą w cenie i wieku. W sensie wszyscy w domu spodziewali się "przepaści".

A oryginalny obraz stąd http://www.etapetki.com.pl/wp-content/uploads/2014/02/11.jpg
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    Otóż to - w Philipsach obraz na pewno będzie lepszy.
  • Poziom 8  
    Już wiem dlaczego tak wyszło, że Philips na chłodno - on po prostu dla każdego źródła musi mieć ustawiony obraz na nowo, nawet z pendrive dla oglądania zdjęć i filmów to różne można mieć i był ustawiony fabrycznie na zdjęcia.

To przesyłam jak wyszło po moim ustawieniu
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Dla mnie starszy model ma jeszcze jedną wadę -nie odtwarza zdjęć 3d w mpo.Stary Pasonic to miał 4 lata temu.
  • Poziom 12  
    Zgadzam sie.Philips jakość obrazu nr.1 i ten amibilight.Jak ktos doświadczył to juz nie chce nic innego.Samsung najlepszy smart i szybkość działania.Mam Philipsa seria 6000 za 4000 zł i nie ma Dts , w sypialni Samsunga 32 całe za 1100 zł i ma Dts.