Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic - uszkodzona matryca

10 Jul 2015 17:43 1023 3
  • Level 7  
    Witam,

Posiadam TV plazmowy Panasonic Viera TX-P46GT30.
    Dzisiaj został uszkodzony. Szyba zewnętrzna jest nienaruszona, ale w środku widać wyraźnie kilka "kresek" lecących od jakby dwóch punkcików. Załączam zdjęcia.
    Pytanie. Czy stało się to na skutek uderzenia czymś, czy mogło się stać z innego powodu?
    Mamy małe dziecko 1,5 roczne, ale ciężko nam uwierzyć, że mogło niezauważalnie zrobić coś podobnego. Czy jest to aż tak delikatny sprzęt ?
    Generalnie dzisiaj rano chcę włączyć TV i zauważyłem, więc samego momentu uszkodzenia nie widzieliśmy.

Rozumiem, że naprawa jest nieopłacalna.
  • Level 35  
    Zapomnij o naprawie, nieopłacalna. Podobny model tylko większy poszedł na części, z łezką w oku. Wystarczyło uderzenie końcówką mopa :).
  • Level 7  
    A to normalne że szyba zewnętrzna jest nienaruszona, a w środku widać takie pęknięcie?
  • Level 35  
    Niestety tak. U mnie środek się rozsypał a zewnętrzna została cała. Szukałem pół roku wyświetlacza i niestety. 52 cale poszło... Pamiętam tylko że zostało mi dużo tranzystorów driverów :) i kondensatory do lampiaka na 450V :) Podstawa wala się w piwnicy do tej pory :)
    Jak chcesz to podzwoń po serwisach i popytaj albo szukaj takiego z padnięta elektroniką. Wiedz jednak że to nie wymiana matrycy LCD, nawet jak jakimś cudem znajdziesz wyświetlacz to czeka cię jeszcze sporo ustawień i regulacji.