Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen ZX 1.9D - dziwne zachowanie przy rozruchu

10 Lip 2015 18:17 1047 18
  • Poziom 11  
    Witam,
    Ostatnio przytrafia mi się dziwna sytuacja kiedy chce odpalić auto. Mianowicie czasem po rozgrzaniu świec kiedy przekrecam kluczyk na rozruch to nic się nie dzieje. Kontrolki się świecą, nie słyszę nic od rozrusznika natomiast np radio na kilka sekund pada. Jak odczekam ok 10-20 sekund problem znika i auto odpala bez problemu. Akumulator jest sprawny natomiast sama usterka nie występuje za każdym razem. Jakiś czas temu działo się tak bardzo często (przez ok 2 tygodnie co 2 odpalenie albo czesciej) i teraz pojawiło się to ponownie po kilku tygodniach spokoju. Generalnie radio tez traci napięcie na kilka sekund jak normalnie odpalam wiec to prawdopodobnie normalne. Wiec to kaprysny rozrusznik?
    Gdzie szukać przyczyny problemu?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    A szczotki po 20sek się naprawią? Nie pisz głupot. Przyczyn takiego stanu sytuacji może być dużo. Zacznijmy od sprawdzenia tych najmniej kosztownych.
  • Poziom 11  
    No jeden z moich znajomych tez wspominał o szczotkach. Coś tam się może np zacinac? Chociaż mało logiczne byłoby rzeczywiście żeby tak z nikąd się naprawialo po kilku chwilach. A ewentualnie wymiana szczotek jest bardzo trudna/kosztowna? Klemy obejrzę dzisiaj albo jutro. Nie mam wazeliny. Zakładam ze wystarczy cienka wartstewka?
  • Poziom 11  
    Troche czesu minelo ale w deszczu nie chcialem sie z tym bawić - a teraz mam w koncu tez czas :) Powiedzcie mi jeszcze jaka gradacja papieru do wyczyszczenia klem i bolców? Bo najdrobniejszy jaki mam to 2500. I zakladam ze wazelina smarować wsio? nie bedzie to nic izolować? Pewnie temat sie przewijał ale tak dla pewności wole spytac :D
  • Poziom 11  
    no znalazlem jakas wazeline techniczna, co prawda w carrefour ale powinna dac rade :) Czyli klemy od wewnatrz tez :) to wiele wyjasnia :) dzieki :)
  • Poziom 11  
    Ok klemy i bolce wyczyszczone i nasmarowane. Jednak kiedy odpala to na dosłownie pół sekundy napięcie spada mi do 10.8V. Jak to interpretowac?
  • Poziom 11  
    Pomiar na klemach/bolcach. po uruchomieniu silnika na wolnych obrotach mam ok 14.4V wiec ladowanie jest ok. wyczyszczenie klem i bolców nie zmieniło nic w pomiarach. KLimy nie mam w ogole :D a nawiewu aktualnie nie ma odpalać więc to odpada, a trasa 2x60km czeka mnie jakos we wtorek albo sobote wiec na pewno się podładuje - sprawdze wtedy jeszcze raz. Ale chyba będzie zabawa z rozrusznikiem...
  • Poziom 11  
    No cóż... do tego pewnie bede potrzebował pomocy kumpla, bo tu juz bedzie wyższa zabawa jak dla mnie :D. Jak coś uradzę to dam znać :) Dzięki wielkie :D
  • Poziom 25  
    Ja bym radził podjechać do kogoś kto ma pojęcie o elektryce, żeby wykluczyć ewentualne usterki w instalacji. Dopiero po tym brał się za wykręcanie rozrusznika.
  • Poziom 11  
    Nawet nic nie grzebalem. wyczyściłem bolce, przesmarowalem bolce i klemy wazeliną i dziala elegancko. Niedawno sprawdzalem też napięcia i wygląda wszystko prawidłowo więc wyglada na to ze rozeszło się po kościach :-)