Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór pompy do wody brudnej z dużą wysokością podnoszenia i pompowaniem do 80m

10 Lip 2015 18:54 1962 6
  • Poziom 6  
    Witam. Potrzebuje pompy do wody brudnej (Nie musi być z rozdrabniaczem) do studni, do wypompowywania wody, podlewania kwiatków itd.

Woda w studni nie jest super czysta, jest brudna, czasami zdarzy się jakiś paproch czy coś w tym rodzaju. Studnia stara, więc wiadomo.

Na czym mi zależy:
    - Żeby nie miała wyjścia na wąż strażacki
    - Miała baaardzo dużą wysokość podnoszenia, woda w studni zaczyna się dopiero na 7 metrze
    - Żeby dostarczyła wodę wężem do 80 metrów max
    - Była mocna i wytrzymała. Nie chce pompy na styk
    - Nie zależy mi na poborze prądu

Kwota pompy do 250zł. Jeżeli będzie kilka złoty więcej nic się nie stanie.

Dziękuje i pozdrawiam!
  • Poziom 1  
    Polecam pompę do wody z pływakiem 1400w firmy Bestcraft (Niemcy) na allegro w cenie około 100 PLN.
    Posiadam mocniejszą bo wydajność 16000 l/h ale myślę że ta da sobie także radę.
  • Poziom 22  
    Kup tani hydrofor z pompą jet i na lato masz wodę do podlewania bez problemu. Ja podlewałem w wyżej wymieniony sposób wodą z pobliskiego stawu - starczyła tylko siatka ssaka do zabezpieczenia przed paprochami . Myślę ,że w studni nie masz wody brudniejszej niż ja w stawie.
    pozdrawiam Sławek
  • Poziom 34  
    7 metrów to nie jest tak wiele a odległość nie ma znaczenia jeśli chodzi o wysokość podnoszenia, tu wchodzą opory przepływu przez wąż.
  • Poziom 22  
    ,,, nie spodziewaj się jakichś szokujących ciśnień z tej pompy. Przy Twoich wymaganiach 7m studnia i podać wodę wężem do odległości 80m i jeszcze opory pistoletu, zraszacza to każda jednostopniowa pompa wirowa do użytku domowego będzie zbyt mała.
    Hydrofor lub pompa z rotorem ślimakowym mogą rozwiązać Twój problem, no może jeszcze pompa membranowa, ale co wtedy z wydajnością.
    Śławek
  • Poziom 6  
    Masz rację :) Poczytałem co nieco i wybór padł na mały hydrofor :)

Dziękuje za pomoc!