Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pompy do wody brudnej z dużą wysokością podnoszenia i pompowaniem do 80m

ViruS002 10 Jul 2015 18:54 2448 6
    ViruS002
    Level 8  
    Witam. Potrzebuje pompy do wody brudnej (Nie musi być z rozdrabniaczem) do studni, do wypompowywania wody, podlewania kwiatków itd.

Woda w studni nie jest super czysta, jest brudna, czasami zdarzy się jakiś paproch czy coś w tym rodzaju. Studnia stara, więc wiadomo.

Na czym mi zależy:
    - Żeby nie miała wyjścia na wąż strażacki
    - Miała baaardzo dużą wysokość podnoszenia, woda w studni zaczyna się dopiero na 7 metrze
    - Żeby dostarczyła wodę wężem do 80 metrów max
    - Była mocna i wytrzymała. Nie chce pompy na styk
    - Nie zależy mi na poborze prądu

Kwota pompy do 250zł. Jeżeli będzie kilka złoty więcej nic się nie stanie.

Dziękuje i pozdrawiam!
    r00ts
    Level 1  
    Polecam pompę do wody z pływakiem 1400w firmy Bestcraft (Niemcy) na allegro w cenie około 100 PLN.
    Posiadam mocniejszą bo wydajność 16000 l/h ale myślę że ta da sobie także radę.
    Sławek K
    Level 22  
    Kup tani hydrofor z pompą jet i na lato masz wodę do podlewania bez problemu. Ja podlewałem w wyżej wymieniony sposób wodą z pobliskiego stawu - starczyła tylko siatka ssaka do zabezpieczenia przed paprochami . Myślę ,że w studni nie masz wody brudniejszej niż ja w stawie.
    pozdrawiam Sławek
    Zygaqra
    Level 35  
    7 metrów to nie jest tak wiele a odległość nie ma znaczenia jeśli chodzi o wysokość podnoszenia, tu wchodzą opory przepływu przez wąż.
    Sławek K
    Level 22  
    ,,, nie spodziewaj się jakichś szokujących ciśnień z tej pompy. Przy Twoich wymaganiach 7m studnia i podać wodę wężem do odległości 80m i jeszcze opory pistoletu, zraszacza to każda jednostopniowa pompa wirowa do użytku domowego będzie zbyt mała.
    Hydrofor lub pompa z rotorem ślimakowym mogą rozwiązać Twój problem, no może jeszcze pompa membranowa, ale co wtedy z wydajnością.
    Śławek
    ViruS002
    Level 8  
    Masz rację :) Poczytałem co nieco i wybór padł na mały hydrofor :)

Dziękuje za pomoc!