Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba 1.9TDI 2000rok - Auto nie odpala!

10 Lip 2015 19:17 903 11
  • Poziom 11  
    Witam! Mam problem z moim seacikiem o mocy 81KW ,po wymianie tulei wahacza,drążków z końcówkami L P,łożyska z piastą P,auto przestało odpalać.
    Podłączyłem kompa, w zakładce ABS były takie
    283 Czujnik liczby obrotów przedni lewy-G47
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    1314 Sterownik silnika
    magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 20  
    Przedni lewy czujnik ABS to z uruchomieniem silnika nie ma nic do rzeczy, natomiast drugi błąd jak najbardziej, przy robocie zawieszenia nie szarpliście jakiegoś przewodu lub nie było nic spawane np?
  • Poziom 20  
    [quote="robokop"]Bląd magistrali can do odpalania? Wolne żarty.

No i mnie pojechał a wydawalo mi się że ma to jednak znaczenie, no uczę się cały czas
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    nic nie było spawane,ale czy kolega coś szarpnął za jakiś przewód mówił że nie.

Dodano po 1 [minuty]:

paliwo w przewodach jest.

Dodano po 3 [minuty]:

popuszczaliśmy na wtryska paliwo pojawiło się przy kręceniu rozrusznikiem.

Dodano po 2 [minuty]:

nie widziałem żeby dymił.
  • Poziom 26  
    A czujnika położenia wału nie uszkodziłeś?
  • Poziom 11  
    nie zauważyłem żeby czujnik położenia wału został uszkodzony,próbowaliśmy na plaku odpalił, ale zaraz zgasł.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    daniells25 napisał:
    nie zauważyłem żeby czujnik położenia wału został uszkodzony,próbowaliśmy na plaku odpalił, ale zaraz zgasł.

Zapowietrzone auto. Doprowadzić układ zasilania do porządku. Sprawdzić przelewy na wtryskach, ewentualnie wymienić. Najlepiej jakąś pompką podciśnieniową ssać paliwo przez filtr paliwa, będzie słyszalne syczenie na rurkach przelewowych.
  • Poziom 11  
    zaprowadziłem auto do mechanika,stwierdził że się pompa rozkręciła i rozrząd się przestawił,mówił że odpalił.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Cóż. Skoro się przestawił to ustawił ten rozrząd. Pompa się rozkręciła więc dokręcił i nie cieknie więc się też nie zapowietrza. Wiarygodny mechanik? Jeśli tak to problem rozwiązany.
  • Poziom 17  
    troszkę to dziwne że podczas wymiany zawieszenia rozkręca się pompa, przypadek? przecież za coś trzeba było wziąć kasę
  • Poziom 11  
    wczoraj odebrałem auto, odpala ładnie,czy mechanik wiarygodny,chyba takich nie mam:)

Dodano po 1 [minuty]:

tylko że zawieszenia robił mi znajomy raczej wała na mnie by nie zrobił:)