Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus P221W - Brak obrazu czarny ekran i paski

10 Jul 2015 19:59 1653 24
  • Level 8  
    Witam!Posiadam monitor jak w temacie w którym początkowo pojawiły się czerwone kropki. Myślałem,że to karta graficzna ale po podpięciu do laptopa było tak samo.Rozkręciłem monitor wszystkie kondensatory wydają się ok nic nie jest popalone. Brak mi już pomysłu co to może być.
    Poniżej zdjęcia.1 zaraz po włączeniu monitora bez uruchamiania komputera pojawiają się 2 białe paski i czarny ekran wcześniej gdy monitor był sprawny pojawiał się napis Acer i No signal
    2 po włączeniu komputera pojawia się niebieski obraz
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    sylonis wrote:
    monitor jak w temacie w którym początkowo pojawiły się czerwone kropki. Myślałem,że to karta graficzna ale po podpięciu do laptopa wszystko jest ok

Monitor podłączony do laptopa działa prawidłowo, ale pod komputerem już nie.
    Tak to jest czy coś pomyliłem ?
    Podłączenie jest za pomocą tego samego kabla sygnałowego ?
  • Level 8  
    To ja pomyliłem zaraz to poprawię.Monitor został podłączony do laptopa i było tak samo jak pod komputerem stad wiem,że to wina monitora a nie karty graficznej.
    Włożyłem kartę graficzną inna do komputera i było to samo co na zdjęciach w pierwszym poście.
    Podłączenie do laptopa było tym samym kablem.
  • Level 43  
    sylonis wrote:
    Rozkręciłem monitor wszystkie kondensatory wydają się ok

Jeśli to nie jest problem to zrób wyraźne zdjęcie zasilacza monitora.
  • Level 43  
    Faktycznie, wszystko wygląda dobrze.
    Trzeba pomierzyć napięcia.
  • Level 8  
    Gdzie dokładnie mam pomierzyć to napięcie?Na wyjściu z płytki?
  • Level 43  
    sylonis wrote:
    Na wyjściu z płytki?

Tak, pierwsze dwa piny.
    Jak wyglądają kondensatory na płycie sygnałowej ? (na zdjęciu nie widać).
  • Helpful post
    Level 43  
    Też nie widać nic szczególnego.
    Raczej w domowych warunkach nie do zdiagnozowania.
  • Level 8  
    Dziękuję za pomoc.Czy może to być wina matrycy czy raczej nie?
  • Level 43  
    sylonis wrote:
    Czy może to być wina matrycy czy raczej nie?

Wykluczyć tego nie można.
  • Moderator
    Czy po naciśnięciu "menu" pojawia się OSD? Czy po włączeniu bez podpiętego przewdou sygnałowego pojawia się info o braku sygnału?
  • Level 8  
    Nie pojawia się nic brak jakichkolwiek komunikatu typu no signal jedynie taki ekran jest jak na zdjęciu nr 1 czarny ekran i po boku białe paski.
    Jeśli chodzi o OSD to skręcę rano monitor i odezwę się co pojawia się bądź nie.
  • Level 19  
    Witam mam też monitor asusa bliźniaczy bo Mv22 i prawdopodobnie są to zimne luty. Mój miał to samo ale w próbie desperacji - potrzebowałem uruchomić komputer na "duś" uderzyłem swój monitor z maksymalną siłą jaką posiadam od góry i "zaskoczył".
    Wiem że to nie jest żadna naprawa i jako "elektronik amator" nie powinienem tak robić ale zadziałało i działa do dziś, więc mogę prawie w 100% stwierdzić iż to sprawa zimnego lutu lecz nie wiem gdzie bo u mnie problem już się drugi raz po tym zabiegu nie pojawił. Mimo iż sprawdzałem wszystkie płyty w późniejszym czasie nie znalazłem nic podejrzanego.
  • Moderator
    Kolega RsNeo udzielił nie porady a raczej rozpaczliwe działanie które tylko przrz przypadek pozwoliło usprawnić monitor.
    Sylonis sprawdź taśmę pomiędzy płytą a matrycą.
  • Level 19  
    To nie miała być w żaden sposób żadna porada ! I proszę jej nie wykonywać. ;) Jest to jedynie naprowadzenie w kierunku zimnych lutów które jak widać lubią się pojawiać w tych modelach.
  • Level 8  
    Taśma uszkodzona nie jest. Jesli chodzi o OSD to jest czarny ekran tak jak na zdj 1 i brak jakiegokolwiek kontaktu
  • Moderator
    Wygląda na uszkodzoną logikę matrycy.
    sylonis wrote:
    Taśma uszkodzona nie jest.
    -mierzyłeś?
  • Level 8  
    Nie jedynie poprzez ocenę wizualna
  • Moderator
    Weź miernik i sprawdź wizualnie nie jesteś w stanie określić czy któraś z końcówek nie jest uszkodzona.
  • Level 8  
    Po przeprowadzeniu pomiaru tak jak zalecałeś taśma uszkodzona nie jest
  • Moderator
    dzimi wrote:
    Wygląda na uszkodzoną logikę matrycy.
  • Level 8  
    Da się coś z tym zrobić czy raczej tylko utylizacja mu pomoze?