Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[excel] - zestaw funkcji kopiujących dane

killerq666 10 Lip 2015 22:37 528 1
 • #1 10 Lip 2015 22:37
  killerq666
  Poziom 8  

  Witam,
  Mam prośbę o pomoc w napisaniu zestawu funkcji w excelu. W załączeniu przedstawiam tabelę.
  1. Czy istnieje jakaś formuła która wymuszałaby na użytkownikach wpisywanie w kol. D w arkuszu "projekty" poprawnego numeru projektu np. POWR.01.0A.0A-28-BBBB/BB gdzie: A - byłaby cyfrą 1 lub 2; B - byłaby cyfrą od 0 do 9. Pozostałe znaki będą zawsze takie same. Dodatkowo żeby excel sprawdzał powyższy wzór np. czy po czterech znakach POWR i po trzech kolejnych zestawach cyfr znajduje się kropka, a przed i po nr 28 znajdują się myślniki, itd. I na końcu czy wpisywany numer nie jest już zduplikowany.
  2. W arkuszu "projekty" w wierszach 4-100 byłyby wpisywane z "ręki" dane za wyjątkiem kol. B i C gdzie znajduje się lista rozwijana. I o ile w kol. C zawsze będą cztery numery poddziałania to w kol. B ilość opiekunów będzie mogła się stopniowo wydłużać (w chwili obecnej jest 5 opiekunów). W arkuszu "kontrole" chciałbym, żeby w komórce w kol. B pojawiała się lista rozwijana z inicjałami opiekunów wymienionych w arkuszu "projekty". Po wybraniu opiekuna w arkuszu "kontrole" przechodząc do kolejnej kolumny D pojawiała się lista rozwijana z wyborem numerów projektów przyporządkowanych do poszczególnych opiekunów z arkusza "projekty". A na koniec w arkuszu "kontrole" po wybraniu numeru projektu w kol. E z automatu pojawiałaby się nazwa beneficjenta przypisana do konkretnego nr projektu (nr projektu zawsze będzie unikatowy).
  3. Po wybraniu opcji "Tak" w kol. H w arkuszu "kontrole", żeby excel kopiował kol. B-E do arkusza "niepraw".

  0 1
 • #2 14 Lip 2015 22:39
  killerq666
  Poziom 8  

  Jeśli chodzi o pkt 3 to udało mi się w arkuszu "niepraw" w wierszach kolumn B-E wstawić taką formułę:
  =JEŻELI(kontrole!$H4="TAK";kontrole!$B4;"")
  W dalszym ciągu nie mogę sobie poradzić z usunięciem odstępów pomiędzy wierszem 4 i 7 w arkuszu "niepraw".
  Pomóżcie, jak zrobić, żeby w kol. H w arkuszu "kontrole" w sytuacji zaznaczenia opcji "TAK", excel przerzucał dane z kol. B-E do arkusza "niepraw" w tych samych kolumnach ale ustawiając wiersz jeden pod drugim (bez odstępów)?

  0