Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz, kolumny, komputer - jak to podłączyć?

adam10072 11 Lip 2015 09:27 1242 1
  • #1 11 Lip 2015 09:27
    adam10072
    Poziom 2  

Cześć. Mam do dyspozycji wzmacniacz Phonic Powerpod 615 oraz dwie kolumny tej samej firmy, ale nie wiem dokładnie jaki model. Chciałbym to wszystko podłączyć do komputera, ale jestem zielony w temacie i nie wiem jak się za to zabrać.

Mam dwa kable jack 6,3mm - jack 6,3mm i domyślam się, że to za ich pomocą podłącza się kolumny do wzmacniacza. Wzmacniacz posiada z przodu dwa wyjścia na duży jack (Speaker A i B). Problem w tym, że kolumny posiadają z tyłu po dwa wejścia na duży jack i nie wiem, do którego z tych dwóch wejść wpiąć kable. I mam jeszcze problem jak to wszystko podłączyć do komputera. Wzmacniacz ma wejście AUX IN na dużego jacka, a w komputerze mam standardowe wyjście mini-jack. Wystarczy zwykła przejściówka jack -> mini-jack?
    Mam też mikrofon z wtyczką na trzy piny. Do którego gniazda we wzmacniaczu należy go podłączyć?

Reasumując:
    Dwie kolumny z dwoma wejściami jack,
    Wzmacniacz z wejściem AUX IN,
    Dwa kable jack-jack,
    Komputer.

Jak to wszystko podłączyć żeby grało? Jakiego kabla potrzebuję żeby połączyć wzmacniacz z komputerem?

Załączam zdjęcia.

Z góry dziękuję.

0 1
  • #2 11 Lip 2015 21:16
    DjMapet
    Poziom 43  

adam10072 napisał:
    Mam dwa kable jack 6,3mm - jack 6,3mm

Kabel w przeźroczystej otulinie jest kablem kolumnowym, tyle że niepotrzebnie zastosowano wtyki TRS 6,3mm (jack stereo). Najlepiej je wymienić na TS 6,3mm (jack mono). Sprawdź czy drugi kabel też jest kablem głośnikowym a nie sygnałowym. Głośnikowy kabel to dwie jednakowej grubości żyły o dużym przekroju (taki jest potrzebny, natomiast sygnałowy, to jedna, lub dwie żyły o małym przekroju, oraz oplot (ekran). Takiego kabla nie należy stosować do podłączania kolumn.

adam10072 napisał:
    Wzmacniacz posiada z przodu dwa wyjścia na duży jack (Speaker A i B).

Nie "z przodu" a z tyłu, czyli na tylnym panelu.

adam10072 napisał:
    Problem w tym, że kolumny posiadają z tyłu po dwa wejścia na duży jack i nie wiem, do którego z tych dwóch wejść wpiąć kable

Nie ma znaczenia, do którego gniazda panelu kolumny, podłączysz kabel głośnikowy, bowiem oba gniazda są ze sobą połączone równolegle. Drugie gniazdo, zazwyczaj służy do podłączenia następnej kolumny.

adam10072 napisał:
    jak to wszystko podłączyć do komputera.

Pytanie powinno brzmieć: "jak komputer podłączyć do powermiksera".
    Komputer możesz podłączyć do któregoś wejścia liniowego, opisanego jako: "1-LINE-2", kablem 1x TRS 3,5mm - 2xTS 6,3mm (1xmały jack stereo - 2x duży jack mono), np. takim: http://tanieinstrumenty.pl/klotz-ay50200-kabe...5mm-stereo-2x-jack-14-mono-2metry-p-2258.html Oczywiście TRS 3,5mm wpinasz do komputera a oba wtyki TS 6,3mm do gniazd 1, oraz 2 wejścia 1-LINE-2.

adam10072 napisał:
    Mam też mikrofon z wtyczką na trzy piny. Do którego gniazda we wzmacniaczu należy go podłączyć?

Ta wtyczka to złącze typu XLR.
    Mikrofon praktycznie zawsze podłącza się do wejścia mikrofonowego z gniazdem XLR, które zazwyczaj opisane jest symbolem MIC.
    Do jednego kanału wejściowego podłączysz komputer, tak więc masz jeszcze kilka kanałów wejściowych do wyboru, do których możesz podłączyć mikrofon.

Pozdrawiam.

2
  Szukaj w 5mln produktów