Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG32LN5400-ZA - Brak pod¶wietlania matrycy

czarny_1963 11 Jul 2015 09:35 8577 8
    czarny_1963
    Level 21  
    Witam , głos jest , matryca chodzi bo widać tre¶ć natomiast nie ma pod¶wietlania , PCB to EAX64905001(2,4) , napięcie wychodz±ce na pod¶wietlanie skacze 15-20V, i tu pytanie ile tam ma wychodzić na tym wtyku do pod¶wietlania.
    Szukam schematu do tego zasilacza ale nie mogę jako¶ znaleĽć co¶ mi wyszukiwarka fiksuje.
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Powinno być 24 Volty jak się nie mylę.
    czarny_1963
    Level 21  
    Mam jeszcze pytanie , czy mogę podać z zasilacza zewnętrznego napięcie na wtyk do pod¶wietlania żeby sprawdzić czy w matrycy jest wszystko ok z diodami led , czy nie jest co¶ wypalone bo na razie nie mam zamiaru dobierać się do rozbiórki tego ,,, acha napięcie skacze 15-20V czy wtyk z pod¶wietlania jest włożony czy wyjęty .
    mirex
    Level 43  
    czarny_1963 wrote:
    i tu pytanie ile tam ma wychodzić na tym wtyku do pod¶wietlania

Jest podane w przybliżenie w kilku serwisówkach dla chassis LB31/LB36, LD31/LD36 i LJ36.

Można też po prostu poszukać specyfikacji matrycy i wszystko stanie się proste!

czarny_1963 wrote:
    Szukam schematu do tego zasilacza

Szukaj podobnych. Chyba nie trzeba tłumaczyć na jakiej zasadzie. ;)

Dodano po 35 [sekundy]:

radekrpisz wrote:
    Powinno być 24 Volty jak się nie mylę.

Może lepiej się zastanowić troszkę? ;)
    czarny_1963
    Level 21  
    Jestem tutaj już od 11lat ale widzę że nic się nie zmieniło najm±drzejsi pisz± w ten sposób zamiast prosto napisać tyle i tyle to i to ale nie wiem na czym im zależy żeby szukać kombinować ,,,rozumiem że czasami niektórzy id± na łatwiznę ale jak już pytam konkretnie a że pytam raz na parę lat to mnie skręca jak każ± szukać co¶ tam szukać ,,, jeżeli nie wiesz konkretnie czego¶ to nie pisz a jeżeli znasz stronke ze schematem albo znasz temat to odpowiedz i już.

Quote:
    Jest podane w przybliżenie w kilku serwisówkach dla chassis LB31/LB36, LD31/LD36 i LJ36.
    lisek
    Service technician RTV
    Może pomocne , układ drivera LED MAP3202
    Link

Zasilacz ma dawać ( 12, 24, 5, 3,2 ) V.
    Na wyj. drivera (górna gałaz) ma być ok.48V
    - zasila 3_stringi po 7/8 LED
    Z MB na MAP pin.1 DRV-on= WLED_enable ( 2.8 V) oraz PWR-dim pin.11

Matryca LC320DUE(SF) lub jej podobne

Invertor z tym driverem MAP3202 str.34 SM

mirex
    Level 43  
    czarny_1963 wrote:
    jeżeli nie wiesz konkretnie czego¶ to nie pisz

Wiem w miarę konkretnie, więc mam prawo pisać.
    czarny_1963 wrote:
    a jeżeli znasz stronke ze schematem

Oczywi¶cie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/inputs.php
    Musi być tam to, o czym wspominałem.
    Parę zasilaczy też tam jest.
    Ponadto
    mirex wrote:
    Można też po prostu poszukać specyfikacji matrycy i wszystko stanie się proste!

Ale to też zbyt marne nakierowanie. ;)

MAP3202, bo chyba taki tam jest, to też żadna tajemnica.

Mam też specyfikację tego PSU, ale zapewne cię nie zadowoli, bo same literki tylko. ;)
    rtv.service
    Level 28  
    Chyba TV już naprawiony, ale jak nie...
    Lubi± LED'y sie przepalać w tych modelach...
    czarny_1963
    Level 21  
    TV naprawiony , uszkodzone były paski z diodami w pod¶wietleniu matrycy , s± tam trzy paski poziomo na każdym po 8 diod . Uszkodzone były górny i ¶rodkowy , dolny ¶wiecił normalnie. Na każdej diodzie jest przyklejone szkiełko rozpraszaj±ce trzeba je po odklejać i wtedy można wymieniać poszczególne diody te które s± uszkodzone . Miałem na górnym pasku uszkodzone 2 a na ¶rodkowym 1 diode.
    Po wymianie wszystkie paski za¶wieciły normalnie i jest ok. Po poskładaniu tego wszystkiego Tv chodzi zasilacz był ok .