Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór kanałów przez DVB-T. - Proszę o radę.

medi6666 11 Lip 2015 09:37 843 12
  • #1 11 Lip 2015 09:37
    medi6666
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów,

postanowiłem zakupić na stancję używany telewizor, tak żeby od czasu do czasu coś pooglądać. Zakupiłem ten telewizor "Telewizor LCD Philips 32" 32PFL9613D/10" . Nie znając się na temacie sądziłem, że wystarczy podłączyć go kablem od anteny i wszystko zacznie działać. Oczywiście myliłem się :P
    Jedyny kabel do telewizora w moim mieszkaniu prowadzi do kostki UPC. Innego nie zauważyłem.
    Poczytałem po fakcie trochę o odbiornikach i całym tym dvb i prosiłbym, abyście drodzy forumowicze zweryfikowali moją nabytą wiedzę :)

Abym mógł odbierać darmowe kanały muszę do telewizora dokupić tuner, który posiada funkcję mpeg-4 (gdyż telewizor który kupiłem ma jedynie mpeg-2) i możliwość odbierania w HD, oraz antenę (np. siatkową), którą musiałbym umocować na balkonie. Czy dobrze rozumuję?

Natomiast z tej kostki UPC po podłączeniu do telewizora wynajduje jakieś kanały lecz jest ich bardzo mało (9-10) oraz są one w beznadziejnej jakości (śnieży niemiłosiernie). Aby z niej dobrze odbierać musiałbym być klientem upc (czyli wykupić wcześniej jakiś podstawowy pakiet TV) i dokupić jeszcze dekoder odbierający DVB-C. Czyli raczej odpada. (o ile dobrze to wszystko rozumiem ;) )

Gdybym coś jednak pokręcił, to prosiłbym jakąś dobrą duszę o nakierowanie mnie na właściwy tor :) Pozdrawiam.

0 12
  • Pomocny post
    #2 11 Lip 2015 09:48
    mirex
    Poziom 43  

medi6666 napisał:
    Abym mógł odbierać darmowe kanały muszę do telewizora dokupić tuner, który posiada funkcję mpeg-4 (gdyż telewizor który kupiłem ma jedynie mpeg-2) i możliwość odbierania w HD, oraz antenę (np. siatkową), którą musiałbym umocować na balkonie. Czy dobrze rozumuję?

A ktoś ci na to pozwoli?? W tym robienie dziur na przykład w oknach? Właściciel, administracja budynku?
    medi6666 napisał:
    Aby z niej dobrze odbierać musiałbym być klientem upc (czyli wykupić wcześniej jakiś podstawowy pakiet TV) i dokupić jeszcze dekoder odbierający DVB-C. Czyli raczej odpada.

To może byś wszedł na ich stronę i sprawdził sobie za co płacisz? A potem dyskutował z właścicielem lokalu o podpisaniu stosownej umowy. ;)
    Internet, w miarę porządny, w pakiecie cię nie interesuje?

1
  • #3 11 Lip 2015 10:21
    medi6666
    Poziom 2  

Kwestia dziur i pozwoleń jest dla mnie w tym momencie najmniej istotna, bardziej mnie interesuje czy podane przeze mnie rozwiązanie jest prawidłowe 😉 co do tego gniazdka upc to poprzedni mieszkańcy mieli wykupione jakies pakiety tv i Internet lecz juz dawno to wygaslo. Teraz jedynie podpięty jest pod to mój net. Nie chciałbym podpisywać kolejnej umowy i płacić za kanały, które teoretycznie mógłbym odbierać za darmo 😉

0
  • Pomocny post
    #4 11 Lip 2015 10:28
    simhak
    Moderator - SAT

W wielu lokalizacjach UPC udostępnia kilkadziesiąt kanałów cyfrowych bez opłat.
    Wystarczy dekoder DVB-C wbudowany w telewizor albo jako osobne urządzenie.

1
  • #5 11 Lip 2015 13:50
    medi6666
    Poziom 2  

Rozumiem, więc póki co nie pozostaje mi nic innego jak przedzwonić w poniedziałek do biura obsługi i wypytać o te kanały. Szkoda tylko że dekodery DVB-C są tak drogie :(

0
  • #6 11 Lip 2015 14:29
    mirex
    Poziom 43  

simhak napisał:
    W wielu lokalizacjach UPC udostępnia kilkadziesiąt kanałów cyfrowych bez opłat.
    medi6666 napisał:
    Rozumiem, więc póki co nie pozostaje mi nic innego jak przedzwonić w poniedziałek do biura obsługi i wypytać o te kanały.

Tylko się nie pochwal, że na Elektroda.pl się tego dowiedziałeś, jakoby za darmo rozdawali. ;)

0
  • #7 11 Lip 2015 17:39
    medi6666
    Poziom 2  

Spokojnie, nie zdradzę tej słodkiej tajemnicy :) dzięki wszystkim za odpowiedzi.

0
  • #8 12 Lip 2015 17:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ten tv ma wbudowany dekoder DVB-C (tak wynika z instrukcji obsługi) - więc zapoznać się z instrukcją co i jak i wyszukać odpowiednie kanały (to pakiet Start).

-1
  • #9 13 Lip 2015 08:45
    LeDy
    Poziom 43  

KOCUREK1970 napisał:
    Ten tv ma wbudowany dekoder DVB-C (tak wynika z instrukcji obsługi) - więc zapoznać się z instrukcją co i jak i wyszukać odpowiednie kanały (to pakiet Start).

Skąd ty to wziąłeś?
    Telewizja cyfrowa Naziemny DVB*

Pasma tunera

Hyperband

S-Channel

UHF

VHF
    No chyba nie to? System TV DVB COFDM 2K/8K

0
  • #12 13 Lip 2015 21:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

LeDy napisał:
    Ty pokaż konkrety a nie ja mam szukać w instrukcji, w której nie ma DVD-C.

Pokazałem.

-1