Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Olympus ME52 - mały poziom sygnału z mikrofonu

hao1234567890 11 Lip 2015 10:31 513 5
  • #1 11 Lip 2015 10:31
    hao1234567890
    Poziom 5  

Kupiłem mikrofon Olympus ME52 - ale po podłączeniu bezpośrednio do PC jakość dźwięku jest bardzo średnia - bardzo cicho. Głośność nagrywania w systemie jest podkręcona na max (głośność + boost). Co potrzebuję zrobić by jakość była OK?

0 5
  • #2 11 Lip 2015 11:35
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Posiadasz jakąkolwiek instrukcję obsługi do tego mikrofonu?

Zapewne jest tam opisane, że podłącza się ów mikrofon do wejść mikrofonowych które są w stanie wytransportować składową stałą do jego zasilania (fantom).
    Nie podłącza się go tak "po prostu" do wejścia mikrofonowego.

0
  • #3 11 Lip 2015 12:20
    hao1234567890
    Poziom 5  

Witam,

faktycznie udało mi się odgrzebać instrukcję w necie (załączam poniżej) i jest wzmianka o zasilaniu. Nie byłem świadomy o takiej konieczności.
    Czyli mam zasilić z zewnątrz ten mikrofon?

Specifications
    Type: Electret condenser microphone
    Sensitivity: -40dB at 1kHz (0dB = 1V/Pa)
    Output impedance: 2.2kΩ
    Power supply: Plug-in-power system (1.5V – 10V)
    Do not use this microphone with any recorder that cannot supply power to an external microphone.

0
  • #4 11 Lip 2015 12:30
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Poczytaj o zasilaniu fantomowym dla mikrofonów pojemnościowych / elektretowych. Jest sporo wątków i artykułów w sieci i na forum.

p.s. Niektóre karty dźwiękowe posiadają taką funkcję do uruchomienia. Nie wiem czy Twój sprzęt także.

0
  • #5 11 Lip 2015 13:08
    hao1234567890
    Poziom 5  

Znalazłem coś takiego - tu zasilanie phantom jest 48 a w instrukcji jest 1.5 - 10V - z tego wynika że 48 spali mi mikrofon?
    http://serwis.avt.pl/manuals/AVT2703.pdf

Jeśli było by OK - to czy z wyjścia takiego przedwzmacniacza wchodzę na line in czy na mic in?

Czy isnieje jakaś opcja aby bez przedwzmacniacza wejść na Mic In?

0
  • #6 11 Lip 2015 13:19
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

"FANTOM" oznacza zasilanie zewnętrzne "puszczone" po kablach mikrofonu. W Większosci tego typu mikrofonów spotkać można dwie wielkości tego napięcia - w sprzęcie estradowym i profesjonalnym - 48V. Takie napięcie zapewnia większą jakość sygnału i łatwiej je wytworzyć wewnątrz np. miksera.
    W sprzęcie przenośnym i komputerowym - nie ma potrzeby aż takiej jakości (przynajmniej jeśli mówimy o mikrofonie do "SKYPE") więc i nie stosuje się tak wysokiego napięcia. Zresztą i w wielu mikrofonach "bardziej" PRO - gdy mają zasilanie bateryjne/akumulatorowe - też z niskiego napięcia są zasilane... ale mają przeważnie przetwornicę podwyższającą to napięcie do potrzebnej wartości.
    Twój mikrofonik jest z założenia przeznaczony do urządzeń o średniej jakości (np. dyktafon. kamerka...) więc zasilany jest z napięcia jakie bez trudu można uzyskać w urządzeniu do jakiego jest podłączony.

0
  Szukaj w 5mln produktów