Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie światła na klatce w bloku

11 Lip 2015 14:32 666 4
  • Poziom 7  
    Podłaczenie światła na klatce w bloku Witam. Tak sobie siedzę i naszła mnie myśl jak jest podłączone światło na klatce schodowej w bloku np. 4 piętrowym. Wymodziłem taki układ (na kartce) i teraz pytania mnie nurtujące.

1. Żarówki teoretycznie mogłyby być połączone szeregowo ale wydaje mi się że wtedy byłby za duży spadek napięcia? Jeśli się mylę prosiłbym o sprostowanie.

2. Kwestia zabezpieczeń (ogólnie nie znam się na tym, znam tylko wyłącznik nadmiarowo-prądowy i różnicowoprądowy). Różnicowy wydał mi się zbędny.

3. Jak to jest rozwiązane (bądź to zasługa specjalnych włączników), że po włączeniu jest brak możliwości jego wyłączenia i po czasie samo się wyłączy.
    Jakieś magnesy tam są bądź jakieś główny układ czasowy ?
  • Poziom 31  
    slavicca napisał:
    Żarówki teoretycznie mogłyby być połączone szeregowo

ale nie są, bo to nie choinka. Prawdopodobnie jest automat schodowy ustawiony na odpowiedni czas i przyciski zwierne na piętrach i przy wejściu.
  • Specjalista elektryk
    slavicca napisał:
    Witam. Tak sobie siedzę i naszła mnie myśl jak jest podłączone światło na klatce schodowej w bloku np. 4 piętrowym. Wymodziłem taki układ (na kartce) i teraz pytania mnie nurtujące.
    Wstań, wyjdź na spacer, fachową robotę zostaw elektrykowi.
  • Moderator
    3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.