Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie światła na klatce w bloku

11 Lip 2015 14:32 666 4
 • Poziom 7  
  Podłaczenie światła na klatce w bloku Witam. Tak sobie siedzę i naszła mnie myśl jak jest podłączone światło na klatce schodowej w bloku np. 4 piętrowym. Wymodziłem taki układ (na kartce) i teraz pytania mnie nurtujące.

  1. Żarówki teoretycznie mogłyby być połączone szeregowo ale wydaje mi się że wtedy byłby za duży spadek napięcia? Jeśli się mylę prosiłbym o sprostowanie.

  2. Kwestia zabezpieczeń (ogólnie nie znam się na tym, znam tylko wyłącznik nadmiarowo-prądowy i różnicowoprądowy). Różnicowy wydał mi się zbędny.

  3. Jak to jest rozwiązane (bądź to zasługa specjalnych włączników), że po włączeniu jest brak możliwości jego wyłączenia i po czasie samo się wyłączy.
  Jakieś magnesy tam są bądź jakieś główny układ czasowy ?
 • Poziom 31  
  slavicca napisał:
  Żarówki teoretycznie mogłyby być połączone szeregowo

  ale nie są, bo to nie choinka. Prawdopodobnie jest automat schodowy ustawiony na odpowiedni czas i przyciski zwierne na piętrach i przy wejściu.
 • Specjalista elektryk
  slavicca napisał:
  Witam. Tak sobie siedzę i naszła mnie myśl jak jest podłączone światło na klatce schodowej w bloku np. 4 piętrowym. Wymodziłem taki układ (na kartce) i teraz pytania mnie nurtujące.
  Wstań, wyjdź na spacer, fachową robotę zostaw elektrykowi.
 • Moderator
  3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.