Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pudełkowy aparat słuchowy

action gt 11 Lip 2015 14:45 711 5
  • #1 11 Lip 2015 14:45
    action gt
    Poziom 9  

Witam. Mój ojciec nie chce nosić dousznych aparatów słuchowych. Do tej pory podłączał zwykłe słuchawki do starego dyktafonu i w trybie nagrywania sygnał z mikrofonu słyszał w słuchawkach i dało się porozmawiać. Niestety dyktafon padł i pomyślałem że kupię jakiś mały wzmacniacz słuchawkowy, podłączę mikrofon i zadziała to jak pudełkowy aparat słuchowy. niestety nie działa.
    Nie znam się na elektronice i sam tego nie rozwiążę. Czy są mikrofony z którymi zadziała jakiś mały przenośny wzmacniacz do słuchawek np jakiś Fiio. Chętnie zapłacę za wykonanie takiego urządzenia mikrofon-wzmacniacz-słuchawki z potencjometrem głośności. Nie musi być piękne, chodzi o wzmocniony czysty dzwięk mowy

1 5
  • Pomocny post
    #3 11 Lip 2015 18:31
    zyzy52
    Poziom 26  

Witam.
    Ja zrobiłem ojcu taki "pudełkowy aparat słuchowy" na bazie AVT734. Dodałem diodę led jako wskaźnik włączenia i gniazdo mały jack stereo, jako wyjście na słuchawki. Zasiliłem urządzenie akumulatorkiem 9V. Aparat pracuje bardzo dobrze.

4
  • Pomocny post
    #5 11 Lip 2015 23:44
    lemu
    Poziom 19  

Ten audiofilski, więc drogi, wzmacniacz nie ma odpowiednio czułego wejścia mikrofonowego. Wejście AUX potrzebuje np. 900mV a mikrofon daje zaledwie 1,5mV.

2
  • #6 12 Lip 2015 10:44
    action gt
    Poziom 9  

Dzięki. Liczyłem że uda się to łatwo ogarnąć. Tak jak pisałem nie znam się na tym więc poszukam kogoś, kto mi to wykona. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

0