Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG/Flatron/W2242S - Poziome pasy widoczne podczas grania w gry.

gator303 11 Lip 2015 18:58 537 2
  • #1 11 Lip 2015 18:58
    gator303
    Poziom 6  

Witam.
    Niedawno zakupiłem używany monitor LG W2242S. Niestety dopiero po zakupie zauważyłem, że monitor ma tylko złącze D-sub. Podczas grania w gry na monitorze widać poziome pasy, szczególnie przy ciemnych kolorach. Wyczytałem w internecie, że są to zakłócenia na kablu D-sub. Monitor jest podłączony do karty graficznej poprzez przejściówkę D-sub -> DVI. Chciałbym jakimś domowym sposobem pozbyć się tych zakłóceń, nie chciałbym odsprzedawać monitora. Sam wpadłem na pomysł aby użyć kabla DVI i zastosować przejściówkę z DVI na D-sub (musiałbym ją kupić, kabel DVI mam) przy samym monitorze aby nie być narażonym na te zakłócenia, ale nie wiem czy ma to sens. Proszę o porady i jakieś pomysły co można by wykombinować aby pozbyć się tych pasów. Z góry dzięki za porady. Dodam, że testowałem już inny monitor stary LG Flatron, na kablu DVI i pasy nie występowały, karta graficzna HD7850. Z góry dzięki za porady :)

0 2
  • #2 12 Lip 2015 16:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

gator303 napisał:
    Dodam, że testowałem już inny monitor stary LG Flatron, na kablu DVI i pasy nie występowały, karta graficzna HD7850.

Testowane na tych samych kablach?.

Jeśli tak, to wymiana na kable nawet za 200 zł niczego nie zmieni - to wina monitora (pewnie dlatego go ktoś sprzedawał).

Możesz sprzedawcy zgłosić reklamację - osoba prywatna sprzedając cokolwiek udziela rękojmi na okres 1 roku.

0
  • #3 13 Lip 2015 12:24
    gator303
    Poziom 6  

Nie, nie na tych samych. Stary monitor posiada tylko złącza DVI tak jak karta graficzna, natomiast nowy tylko D-sub.

0