Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przywracanie systemu Windows 8.1

Matman 11 Jul 2015 20:28 1086 5
    Matman
    Level 8  
    Witam. Otóż mam problem, nie byle jaki problem z przywracaniem systemu. Dzisiaj postanowiłem zainstalować zaległe już od dawna aktualizacje z Windows Update. Wszystko zainstalowało się poprawnie (ponad 3 GB), po czym zauważyłem, że jest także dostępna aktualizacja sterownika od nVidii, również w Windows Update. Chciałem ją zainstalować, lecz coś poszło nie tak, wyskoczył błąd, więc sobie odpuściłem. Po jakimś czasie gdy włączyłem komputer po raz pierwszy od niepoprawnej aktualizacji sterownika, włączył mi się system, mogłem ruszać myszką, widziałem ją kiedy kursor się ruszał, ale ekran był czarny. Postanowiłem więc przywrócić system do punktu sprzed tej niefortunnej aktualizacji, ale zauważyłem, że jedyny możliwy punkt to ten sprzed tej ogromnej aktualizacji całego systemu, więc chciałem spróbować "odświeżania systemu". W krótkim opisie było wspomniane coś o "naprawieniu błędów", a że rdzeń systemu mam po francusku (posługiwałem się jedynie polskim pakietem językowym, który nie działał na tym poziomie), rozumiałem z tego jakieś 10%. Wybrałem tę opcję, po czym okazało się, że jest to zwykły format systemu, tylko Microsoft nie raczył tego w ten sposób nazwać. Proszę pamiętać, że cały czas posługiwałem się tłumaczeniami z Google Translate oraz screenami z polskiej wersji systemu. Gdy po wielu próbach udało mi się dojść do przywracania systemu, oczywiście po francusku, (ponieważ system czysty, jakimś sposobem nie można zainstalować pakietu językowego), wyskakuje mi błąd o treści: "Aucun point de restauration n'a ete cree sur lecteur systeme de vorte ordinateur. Pour creer un point de restauration, ouvrez la protection du systeme." Wchodzę w "protection du systeme", zmieniam oba dyski z "desactivee" na "acitvee", sprawdzam, lecz nadal wyskakuje ten sam błąd. Tego było już za wiele, więc postanowiłem poradzić się fachowców. Jak mogę przywrócić system do stanu chociażby z przed tych aktualizacji? Czy da się w ogóle tak zrobić po "odświeżeniu" systemu? Proszę o w miarę szybką i rzetelną pomoc, ponieważ zależy mi na tym mniej więcej tak jak na wszystkich moich prywatnych dokumentach! Jeśli się nie uda, cóż, słyszałem że w laboratoriach policyjnych są w stanie przywrócić utracone dane z dysku... :cry:

SPECYFIKACJA:
    Windows 8.1 Pro 64-bit FR
    AMD A8 6600K
    RAM 8 GB
    MSI GeForce GTX 650 Ti
    AsRock FM2....HD (nie jestem w stanie podać dokładniej)
    WD Blue 1TB (HDD)
    Matman
    Level 8  
    Dziękuję, czy ty naprawdę myślisz, że nie szukałem? Nie zapoznałeś się z tematem, a może po postu nie potrafisz mi udzielić sensownej rady, dlatego wysyłasz taki wredny komentarz... Post na elektrodzie piszę zazwyczaj w ostateczności...
    xSzwagier
    Level 22  
    To wcale nie jest wredne, po prostu staram się pomóc -,-
  • Helpful post
    Matuzalem
    Level 43  
    Matman wrote:
    jedyny możliwy punkt to ten sprzed tej ogromnej aktualizacji całego systemu, więc chciałem spróbować "odświeżania systemu". W krótkim opisie było wspomniane coś o "naprawieniu błędów", a że rdzeń systemu mam po francusku (posługiwałem się jedynie polskim pakietem językowym, który nie działał na tym poziomie), rozumiałem z tego jakieś 10%. Wybrałem tę opcję, po czym okazało się, że jest to zwykły format systemu, tylko Microsoft nie raczył tego w ten sposób nazwać.

Mam wrażenie, że albo mylisz pojęcia, albo szukasz winnego na siłę - Microsoft dość precyzyjnie nazywa opcje, które są udostępniane: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc
    Skoro jednak piszesz, że był to "zwykły format", to odpowiedzi na Twoje pytania brzmią:
    1
    Matman wrote:
    Jak mogę przywrócić system do stanu chociażby z przed tych aktualizacji?
    - nie mozesz, bo skoro dane zostały usunięta, to nie istnieje możliwość ich przywrócenia zwłaszcza, że zostały one, jak wynika z opisu, nadpisane.
    2.
    Matman wrote:
    Czy da się w ogóle tak zrobić po "odświeżeniu" systemu?

Tak, po "odświeżeniu" da się tak zrobić, "po zresetowaniu do stanu początkowego" - nie.

To coś słyszał, to jedno, a to co mógłbyś - choćby na elektrodzie w dziale poświęconym HDD - przeczytać, to zupełnie oc innego. Można, po nadpisaniu danych, odzyskać mniejszą lub większą "sieczkę", ale nie jest możliwe odtworzenie ich całości w stanie pierwotnym.

Tak się to, wg mnie i w oparciu o przedstawione przez Ciebie informacje, przedstawia.
    Matman
    Level 8  
    Faktycznie w takim razie źle to nazwałem. Było to odświeżenie systemu, bo usunęło mi wszystkie programy zainstalowane i zapisane w indeksie, ale zostawiło takie rzeczy jak np. tapeta, awatar, i niektóre stare ikony programów, które już nie działają, lecz które znajdywały się na dysku D.