Witam mam mały problem w bardzo prostym kodzie który przedstawiam poniżej.
Program działa dobrze, ale trzeba go zmodyfikować. Potrzebna jest pauza, bo teraz po starcie programu od razu program startuje. Ustawia się do pozycji wyjściowej, i w tej pozycji powinien zostać zatrzymany zanim funkcja lup, pętla w niej zacznie działać w kółko. Jednym słowem po wciśnięciu przycisku dopiero ma zacząć pracować w pętli, ponadto ponowne wciśnięcie pauzy ma zatrzymać silnik w punkcie bazowym. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić ? Myślałem nad dodaniem kolejnego przycisku pauzującego, tylko jak go zapisać. Musi być w pętli loop ma uruchomić się przy starcie automatycznie przed pętlą. Oraz po wciśnięciu na życzenie przycisku, po skończeniu cyklu musi ustawić się w pozycji bazowej. I to mi komplikuje rozwiązanie, ta funkcja na życzenie.
Kod: C / C++
Program działa dobrze, ale trzeba go zmodyfikować. Potrzebna jest pauza, bo teraz po starcie programu od razu program startuje. Ustawia się do pozycji wyjściowej, i w tej pozycji powinien zostać zatrzymany zanim funkcja lup, pętla w niej zacznie działać w kółko. Jednym słowem po wciśnięciu przycisku dopiero ma zacząć pracować w pętli, ponadto ponowne wciśnięcie pauzy ma zatrzymać silnik w punkcie bazowym. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić ? Myślałem nad dodaniem kolejnego przycisku pauzującego, tylko jak go zapisać. Musi być w pętli loop ma uruchomić się przy starcie automatycznie przed pętlą. Oraz po wciśnięciu na życzenie przycisku, po skończeniu cyklu musi ustawić się w pozycji bazowej. I to mi komplikuje rozwiązanie, ta funkcja na życzenie.