Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Huawei B315 prosty AP do niego

12 Lip 2015 08:49 1551 2
  • Poziom 15  
    Witam
    Posiadam router Huawei B315 i potrzebuję chyba jakiegoś Acces Pointa, bo muszę odebrać internet po Wi-Fi i posłać dalej po kablu.
    Pomóżcie mi dobrać najlepszy pod względem jakość/cena AP do niego.

Aktualnie posiadam jeszcze router TP-Link TD-W8960N ale nie wiem czy go pójdzie wykorzystać i taki moduł wi-fi od cyfrowego polsatu TP-Link TL-WR702N.
  • Switche POE
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jeśli potrzebujesz odebrać sygnał z B315 po WiFi i dalej podłączyć kabel LAN to potrzebujesz trybu AP Client. Masz wspomnianego WR-702 więc ustaw http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/tp-link-tl-wr702-konfiguracja-client/ Do dyspozycji będziesz miał tylko jeden port LAN. W8960 do tego się nie nadaje. Warunek jest jeden WR-702 musi stać w miejscu gdzie poziom sygnału z B315 wynosi około -70dBm.
  • Switche POE
  • Poziom 15  
    Witam
    Dziękuję za podpowiedź, wszystko działało idealnie do wczoraj.
    Otóż mam taki problem.
    Wczoraj musiałem na chwilkę odłączyć od sieci B315, zaznaczam że podczas burz również go wyłączałem i po włączeniu wszystko działało, lecz wczoraj już WR-702 nie umiał nawiązać połączenia.
    Już nawet zresetowałem wszystkie urządzenia lecz TP-Link pod klawiszem SURVEY nie widzi B315, wszystkie inne sieci widzi, nawet przy innych trybach nie widzi sieci wifi z B315, proszę o pomoc.
    Bez problemu działa z innymi sieciami, próbowałem także udostępnić przez wifi z telefonu i też dało radę, tylko nie z tą B315.